موج
کدخبر : ۳۴۶۶۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346630

رییس سازمان جهاد کشاورزی:

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به سهم صادرات محصولات کشاورزی کردستان به میزان 170 هزار تن افزود: میزان صادرات معادل 64 میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محمدفرید سپری ظهر امروز دوشنبه در جلسه هماهنگی توسعه کشاورزی تجاری اظهار داشت: پنج ماه منتهی به مرداد امسال 505 هزار تُن انواع محصولات کشاورزی از مبادی خروجی این استان به خارج از کشور صادر شده که طبق خود اظهاری صادر کنندگان محصولات تولیدی کردستان سهم 170 هزار تُنی از این میزان داشته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: در آمار منتهی به مرداد امسال 170 هزار تُن از محصولات تولیدی کشاورزی این استان به کشورهای خارجی صادر شده است.

وی اضافه کرد: ارزش کل محصولات صادر شده کشاورزی در این مدت 178 میلیون دلار برآورد شده که محصولات تولیدی استان کردستان 64 میلیون دلار از این ارزش را به خود اختصاص داده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با بیان اینکه محصولات کشاورزی پتانسیل ویژه‌ای در توسعه صادرات استان دارد، افزود: ارزش صادراتی این محصولات بر اساس نوع آن متفاوت بوده و ارزش غذایی آن در بازار پسندی آنها متفاوت است.

وی یادآور شد: هر تن مصول زراعی 267 دلار، محصول باغی 447 دلار، محصول دامی 821 دلار و شیلاتی 2 هزار دلار ارزآوری برای تجار داشته و به همین منظور وزارت جهاد کشاورزی برای این استان در راستای توسعه کشاورزی تجاری پنج محصول استراتژیک را تعریف کرده است.

سپری تاکید کرد: زنجیره‌ های ارزشی اولویت دار استانی به منظور توسعه کشاورزی قراردادی و تجاری شامل ماهیان سردآبی، توت فرنگی، انگور، عسل و انواع گوشت (سفید و قرمز) است.

وی گفت: هم اکنون در این استان زنجیره‌های تولید گوشت سفید و ماهی تکمیل شده که و ایجاد سایر زنجیره‌ تولید محصولات از جمله عسل، انگور در حال تکمیل است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: زنجیره های گوشت قرمز و توت فرنگی نیز باید از سوی بخش خصوصی هماهنند زنجیره های تکمیل شده یا در حال تکمیل مورد توجه قرار بگیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها