موج
کدخبر : ۳۴۶۳۷۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346374

عبدالمجید جلالی مطرح کرد؛

رئیس اتاق اصناف هرمزگان گفت: در زمینه اخذ عوارض پسماند از صنوف بندرعباس نگاه یکسان به واحدهای صنفی در اجرای این قانون عادلانه نیست، چرا که تولید پسماند در واحدهای طلافروشی و میوه فروشی از نظر حجم غیر قابل قیاس است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، عبدالمجید جلالی با حضور در دفتر شورای اسلامی شهر بندرعباس ضمن دیدار با رئیس شورای شهر مشکلات حوزه بازار و مطالبات اصناف را تشریح و اظهار کرد: افزایش بیش از ٣٠٠ درصدی عوارض شهرداری در بخش واحدهای صنفی در شرایط کنونی نابودی صنوف را به دنبال دارد.

وی اصلی ترین مشکل موجود در روابط بین اصناف و سازمان‌های خدماتی استان را عدم شفافیت دانست و عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با تعامل بیشتر در رفع موانع، همکاری و با هدف توسعه روابط بین دستگاهی در راستای افزایش کیفی و کمی خدمات تلاش کنیم.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان هرمزگان با تاکید بر لزوم بررسی و نظارت شورای اسلامی شهر بندرعباس در زمینه اخذ عوارض پسماند از صنوف این شهر، ادامه داد: نگاه یکسان به واحدهای صنفی در اجرای این قانون عادلانه نیست، چرا که تولید پسماند در واحدهای طلافروشی و میوه فروشی از نظر حجم غیر قابل قیاس است.

جلالی در ادامه ضمن تشکر از تصمیمات و اقدامات مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری بندرعباس در اجرای طرح های بزرگ صنفی شهرستان نظیر بازار ماهی فروشان، میدان میوه و تره بار و مجتمع بنکداران بندرعباس تصریح کرد: تعامل و همکاری مدیران دستگاه های متولی شهر و بازار به توسعه خدمات و در نهایت معیشت شهروندان منتهی می شود.

اسلام باوقار، رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در ادامه این نشست بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده در سنوات حضور بنده در شورا، تلاش کردیم تا عوارض شهرداری در حوزه صنوف بر مبنی متراژ واحد صنفی اخذ شود.

وی ادامه داد: برنامه شورای شهر برای افزایش عوارض واحدهای صنفی با رشد ١٠ درصدی بود اما،  مشکل اصلی در بحث نرخ منطقه ای اتفاق افتاده و با افزایش بی رویه نرخ منطقه ای شاهد افزایش بیش از  ٣٠٠ درصدی عوارض هستیم.

باوقار با تاکید بر اینکه تلاش و نظارت ما در شورا بر شفافیت تعرفه های شهرداری در تمام حوزه ها بوده است، تصریح کرد: برای عوارض نرخ پایه در نظر گرفته شده است و برای اینکه در حق اصناف اجحافی صورت نگیرد در مجتمع های تجاری، عوارض بر اساس متراژ و طبقه ای است که واحد مَد نظر واقع شده با در نظر گرفتن تخفیف محاسبه می شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزایش نرخ منطقه ای یکی از عوامل افزایش عوارض شهرداری دانست و عنوان کرد: بر اساس فرمول موجود، نرخ منطقه ای و موقعیت جغرافیایی واحد صنفی در محاسبه عوارض شهرداری در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بایستی صنوف با شهرداری همکاری بیشتری داشته باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم صنوف نرخ علی راس واحدهای خود را در اختیار شهرداری قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس نوع خدمات صنوف و اطلاعات واصله از واحدهای صنفی را در محاسبه عوارض شهرداری موثر دانست و افزود: شهرداری در نظر دارد  برای تعیین نرخ عوارض سال ١٤٠٠ از نماینده اتاق اصناف بندرعباس به صورت رسمی دعوت و از نظرات کارشناسی مدیران این مجموعه استفاده کنند.

باوقار با توصیه به مدیر درآمد شهرداری، اظهار کرد: شهرداری با هدف کمک به اصناف، عوارض سال ٩٧، ٩٨ و ٩٩ یک واحد صنفی را محاسبه و پس از مقایسه، حد وسط این عوارض را در نظر بگیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با درخواست از اتاق اصناف برای همکاری در زمینه زیباسازی ورودی های شهر بندرعباس اظهار کرد: درخواست داریم جلسه مشترکی با حضور اتاق اصناف و اداره راهداری و شهرداری با هدف ساماندهی ورودی های شهر تشکیل شود.

وی در ادامه ضمن تشکر از همکاری صنوف بندرعباس در جمع آوری پسماند تاکید کرد: تلاش داریم تا با همت شهرداری اخذ عوارض پسماند بر اساس آیتم های کارشناسی شده صورت پذیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها