موج
کدخبر : ۳۴۶۳۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346345

جانشین فرماندهی سپاه خبرداد؛

جانشین فرماندهی سپاه قم گفت: سه کاروان و رژه موتوری نیروهای مسلح همزمان با روز ۳۱ شهریورماه در قم انجام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ محمدرضا موحد در نشست خبری کمیته نیروهای مسلح ، افزود: عطرافشانی مزار شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، قدردانی از مدافعان سلامت، انتشار تولیدات فرهنگی دفاع مقدس، سرکشی به خانواده شهدا و ایثارگران، رونمایی از کتاب، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس در ۵ اداره کل استان، اجرای سرود و تئاتر خیابانی، نمایشگاه مجازی دفاع مقدس و اجرای ۴۰ برنامه فرهنگی مقاومت در ۴۰ محله قم از برنامه‌های مهم این هفته است.

جانشین فرماندهی سپاه قم با اشاره به روزشمار هفته دفاع مقدس گفت، روزهای این هفته به ترتیب به نام‌های، «روز اقتدار، ولایت مداری و همبستگی ملی»، «جوانان، سربازان و دانش‌پژوهی، تولید ملی»، «آمادگی دفاعی و خودباوری »، «شهیدان، ایثارگران، فخر آفرینان»، «معنویت، خانواده، سلامت»، «زنان اسوه صبر و مقاومت»، «بصیرت افزایی، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی» و روز آخر نیز به نام «فرماندهان و افتخارآفرینان» نام‌گذاری شده است.

موحد ابراز داشت: کارگروه‌های عملیات، فرهنگی -اجتماعی، ورزش و نشاط اجتماعی، فضای مجازی و رسانه و کارگروه محرومیت‌زدایی و مردم یاری به مناسبت هفته دفاع مقدس در قم تشکیل‌شده است.

جانشین فرماندهی سپاه قم گفت: کارگروه محرومیت‌زدایی و مردم‌ یاری برای ادامه کمک‌های مومنانه سپاه قم در روزهای کرونایی تشکیل‌شده است.

موحد ابراز داشت: در کارگروه محرومیت‌زدایی و مردم یاری ۱۱۱ پروژه اقتصادی و عمرانی در منطق محروم قم به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته وی، بیش از ۱۵ میلیارد تومان پروژه محرومیت زدایی طی این هفته در قم اجرا می شود.

وی بیان کرد: به دلیل قرار داشتن قم در وضعیت قرمز کرونایی، برنامه‌های امسال هفته دفاع مقدس مانند سالهای گذشته و با حضور مردم برگزار نخواهد شد.

جانشین فرماندهی سپاه قم یادآور شد: درمجموع ۷۳ عنوان برنامه متنوع در هفته دفاع مقدس قم برگزار خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: امروز در بزرگ‌ترین دانشگاه‌های نظامی دنیا، طرح عملیات والفجر ایران در جنگ تحمیلی و پیچیدگی‌های آن در حال تدریس است.

موحد گفت: تحریم اقتصادی و نظامی ایران بعد از انقلاب اسلامی، سبب بروز استعدادها و خلاقیت‌های بی‌نظیری در کشور شد.

جانشین فرماندهی سپاه قم یادآور شد: ایران امروز ازنظر موشک‌های نقطه زن، ماهواره‌های نظامی و امور دیگر در صدر کشورهای برتر قرارگرفته است.

به گفته وی، باقدرت نظامی و بازدارندگی‌هایی که ایران به وجود آورده هیچ کشوری جرئت تعرض به خاک کشور را ندارد.

موحد اضافه کرد: صدور تجربه‌های مبارزه و دفاع، پرورش روح و جسم انسان‌ها، ایجاد تحرک عمومی در ملت، تحول معنوی، افزایش روحیه ایثار و تاب‌آوری از برکات انقلاب اسلامی است.

دبیر کنگره ملی شهدای قم نیز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با حفظ آثار دفاع مقدس اظهار داشت: انگیزه‌های شدیدی وجود دارد که یاد شهدا و دفاع مقدس را به فراموشی سپرده شود یا آثار این حماسه بزرگ تحریف شود.

احمد حاجی‌زاده ادامه داد: در رابطه با معرفی شخصیت‌های دفاع مقدس تاکنون کوتاهی کرده‌ایم و اسطوره‌های خودمان را به‌درستی معرفی نکرده‌ایم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای ستاد کنگره ملی شهدای بوشهر، اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند اگر کشورهای غربی یکی از شهدای دلاور ما را داشتند تاکنون صدها "چگورآ" از آن ساخته بودند.

حاجی‌زاده گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار همچنین فرمود: کشوری مانند کره جنوبی چون اسطوره و تمدن ندارد با سریالی مانند «جومونگ»در پی اسطوره‌سازی است درحالی‌که در کشور ما هزاران اسطوره بالقوه وجود دارد.

وی یادآور شد: ۱۷۰ دستگاه و ارگان در قم در جلسات شورای اداری قم شرکت می‌کنند و تمام آنها در مساله فرهنگ‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت رسالت قانونی دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها