موج
کدخبر : ۳۴۵۷۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345708

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اعلام کرد؛

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: کاهش تولید تخم مرغ و افزایش قیمت خوراک دام عامل اصلی افرایش قیمت تخم مرغ در بازار اصفهان است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ، حسین ایراندوست در خصوص افزایش قیمت تخم مرغ بیان داشت: به دلیل تامین نهاده‌های مصرفی با ارز آزاد و این موضوع که بخشی از خوراک دامی نیز در بازار تهیه می‌شود قیمت این محصول نیز افزایش می‌باید.

وی ادامه داد: با شروع ماه شهریور و تغییر در آب و هوا تقاضا برای خرید و مصرف این محصول غذایی افزایش می‌یابد، اما در فصول گرم به دلیل گرمای هوا با کاهش تولید مواجه هستیم، طبیعتاً این موضوع قیمت محصول در بازار را دستخوش تغییر قرار می‌دهد.

حسین ایراندوست در خصوص قیمت مصوب تنظیم بازار در خصوص تخم مرغ گفت: قیمت مصوب تنظیم بازار کشوری برای تخم مرغ ۱۱ هزار تومان جهت استفاده مصرف کننده تعیین شده اگر چه در یک ماه گذشته این نرخ به کمتر از ۹ هزار تومان نیز تغییر یافت و تولید کننده دچار ضرر شده بود، اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده است و قیمت بالاتر از نرخ انتظار است.

وی افزود: هر چند که قیمت تنظیم بازار ۱۱ هزار تومان برای مصرف کننده تعیین شده است، اما این در شرایطی است که ما بتوانیم تمامی نهاده‌های دامی را با قیمت دولتی در اختیار تولید کنندگان قرار دهیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان بیان کرد: متأسفانه اخیرا به دلیل محدودیتی که در تامین نهاده‌ها داشتیم تولید کننده مجبور بود با قیمت بالاتری نهاده را تامین کند از همین رو نمی‌توان توقع داشت که تخم مرغ با همان قیمت ۱۱ هزار تومان مصوب به دست مصرف کننده برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
  • پاسخ

    اگه سیب زمینی را به غدای مرغ تبدیل کنیم ارزون در میاد؛ زمینی را به غذای مرغ تبدیل کنیم ارزون در میاد

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها