موج
کدخبر : ۳۴۵۷۰۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345701

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: کلاهبرداران حرفه ای به طور معمول در پرونده های زمین خواری، مستقیم دخالت نمی کنند و نامی از آنها دیده نمی شود و این افراد حرفه ای از یکسری افراد ساده لوح، فقیر و یا کم بضاعت و معتاد استفاده می کنند تا بتوانند اهداف مجرمانه خود را به نام دیگران دنبال نمایند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد نعیمی نژاد معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: زمین خواران حرفه ای و سازمان یافته از شیوه های مختلفی برای زمین خواری استفاده می کنند که باید با تشکیل بانک اطلاعاتی زمین خواران حرفه ای، سیطره اطلاعاتی بر شیوه ها و تکنیک های این افراد بزهکار افزایش یابد.

وی در جمع قضات دادسرای عمومی و انقلاب یزد در این رابطه، اظهار داشت: کلاهبرداران حرفه ای به طور معمول در پرونده های زمین خواری ، مستقیم دخالت نمی کنند و نامی از آنها دیده نمی شود و این افراد حرفه ای از یکسری افراد ساده لوح، فقیر و یا کم بضاعت و معتاد استفاده می کنند تا بتوانند اهداف مجرمانه خود را به نام دیگران دنبال نمایند.

وی به لزوم دقت در پرونده های مرتبط با امور اراضی تأکید کرد و بیان داشت: پرونده مرتبط با امور اراضی باید در مرحله دادسرا با مستندات و ادله مکفی برای مراحل بالاتر دادرسی جمع آوری و تکمیل شود.

معاون دادستان یزد تصریح کرد: برخی از افراد سابقه دار به صورت سازمان یافته اقدام به زمین خواری می کنند که یک مقام قضایی باید در تحقیقات جامع خود، ارتباط افراد و نقش آنها را رد یابی کند و در کیفرخواست نهایی، تمام موارد را قید نماید.

وی بر فوری، محرمانه، هماهنگ و منسجم بودن تحقیق در پرونده های مربوط به اراضی تأکید کرد و بیان داشت: در برخی از موارد، زمین خواران با برخی از مانورهای متقلابانه، و اسناد مجعول، یک زمین بزرگ را به تعداد کثیری از افراد می فروشند و این مسئله را به عنوان یک تهدید اجتماعی و پرونده کثیرالشاکی در دامن دستگاه قضایی قرار می دهند.

این مقام قضایی، لزوم تحقیق در تأمین مالی، ثمن معامله و وجوه جابجا شده را یادآور شد و ابراز داشت: با رد یابی مالی وجوه مبادله شده می توان به برخی دیگر از زوایای پنهان پرونده دست یافت.

نعیمی نژاد به ضرورت بررسی کامل برخی از استعلامات دولتی و تطبیق آن با سایر ادله در پرونده اشاره کرد و گفت: انتفاع مالی بسیار زیاد در زمین خواری، باعث می شود تا زمین خواران برای رسیدن به مقصود خود از همه ترفند ها اعم از جعل و یا پرداخت رشوه برای صدور گواهی خلاف واقع بهره بگیرند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها