موج
کدخبر : ۳۴۵۵۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345576

رییس اداره اوقاف وامور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان در گفتگوی اختصاصی با موج؛

رییس اداره اوقاف وامور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان از انجام 27 پروژه عمرانی بقاع متبرکه ناحیه دو در اصفهان خبر داد.

حجت الاسلام بیدرام در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، با اشاره به انجام 27 پروژه عمرانی بقاع متبرکه گفت: هزینه ای بالغ بر 30 میلیارد ریال به بیست و هفت پروژه عمرانی بقاع متبرکه در ناحیه 2 اصفهان تعلق گرفته است.

وی در خصوص بقاع متبرکه این منطقه اظهار کرد: ناحیه دو اصفهان دارای 70 بقعه متبرکه است که امسال با توجه به بحث کرونا و نذورات مردمی به امامزاده و همچنین قبوری که برای اموات در امامزادگان خریداری می شود پروژه های عمرانی بسیار خوبی انجام گرفت.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو از وجود بیست و هفت پروژه در بقاع متبرکه این منطقه خبرداد و افزود: در شش ماه اخیر تا کنون 12 پروژه به بهره برداری رسیده است و مابقی پروژه ها تا دهه فجر به اتمام خواهد رسید.

حجت الاسلام بیدرام از هزینه 30 میلیارد ریالی بیست و هفت پروژه عمرانی سخن گفت و ادامه داد: این امکان وجود دارد که با نذورات و هدایای مردمی که انجام می شود پروژه های دیگری نیز در خط عمران قرار گیرد؛ همچنین هزینه های هر بقعه یا مسجد  صرف امور همان بقعه یا مسجد می شود.

این مقام مسئول  از 6 وقف جدید در سال جاری خبر داد و اضافه کرد: این موقوفات جهت خیرات و مساجد و امور قرآنی به ثبت رسیده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان اصفهان تشریح کرد: در اداره اوقاف دفتر مشاوره وقف وجود دارد تا افرادی که هنوز وقف نامه تنظیم نکرده اند با مشاوران وقف، موقوفه خود را در جهتی هدفمند به ثبت برسانند‌.

حجت الاسلام بیدرام وقف در حوزه سلامت را ضروری برشمرد و خاطر نشان کرد: چند قطعه زمین آماده واگذاری به واقفین است تا زمینهای ذکر شده ،خانه بهداشت یا بیمارستان و درمانگاه شود و توصیه می شود واقفین هزینه خود را در این زمینهای وقفی سرمایه گذاری کنند تا به بهره برداری رسیده و مورد استفاده همگان قرار گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها