موج
کدخبر : ۳۴۵۳۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345325

استاندار استان هرمزگان با بیان این مطلب که همه ایران در کیش وقشم فعال هستند، گفت این مناطق، فرصت طلایی استان هستند و اولویت استان هرمزگان کار در کیش و قشم است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان، در نشست خبری افتتاح ۱۱ طرح عمرانی و زیربنایی با حضور مجازی رئیس جمهور در کیش، با اشاره به همکاری با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مجلس هفتم، اظهار داشت: حضور مظفری در استان هرمزگان، به جهت ارتباطات خوب، تجربه ملی و علاقه‌مند کردن سرمایه‌گذاران غنیمت است و در حوزه اقتصادی استان تاثیر بسزایی داشته است.

همتی با اشاره به اینکه هرمزگان منطقه متفاوتی هست، گفت: ۵ منطقه ویژه در استان هرمزگان وجود دارد و منطقه‌ای مثل پارسیان قابلیت تبدیل به عسلویه‌ی دوم را دارا است.

وی از مناطق ویژه شهید رجایی، منطقه آزاد و ویژه قشم و همچنین شرق استان و پایانه نفت در مکران با حداقل یک میلیون بشکه نفت صادرات نام برد و ضمن اشاره به دو پالایشگاه از شرق و غرب و مرکزی، تصریح کرد: مناطق آزاد بزرگترین تامین‌کننده کشور ایران هستند و اولویت ما کار در کیش و قشم است.

همتی ادامه داد: با وجود تعامل بسیار خوب بین بخش‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی، با ایجاد کارگروه‌های رفع موانع استانی در کیش وقشم در کنار مناطق آزاد هستیم.

وی افزود: مناطق آزاد کیش و قشم، باید زمینه دلگرمی سرمایه‌گذاران را فراهم کنند چرا که همه ایران در کیش وقشم فعالند و بسیاری از جوانان استان نیز در این دو منطقه فعالیت دارند و این یک فرصت طلایی برای استان هست.

همتی استان هرمزگان را استانی بزرگ و منحصر به فرد نامید و گفت: استان با تلاش در زمینه‌های اشتغال، تولید، صادرات و واردات می‌کوشد تا در شرایط تحریم و محدودیت‌های کرونا، نقشی پررنگ در تحول اقتصادی کشور ایجاد کند و ظرفیت این کار را دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها