موج
کدخبر : ۳۴۵۳۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345311

در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شد؛

کارشناس اداره بهزیستی گفت: طرح جامع کاهش از آسیب ها هدایت و توانمند سازی ظرفیت های موجود در شهرستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بر اعتیاد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، مسعود پناهی درجلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی ( اعتیاد ) گفت: هدف از طرح جامع کاهش از آسیب ها را هدایت و توانمند سازی ظرفیت های موجود در شهرستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بر اعتیاد در قالب یک استراتژی طرح جامع و مدون است.

وی بیان داشت: توجه در بخش های مختلف مدیریتی شهرستان از مولفه های روانشناختی در بحث مدیریت و توسعه طرح جامع کاهش آسیب های اجتماعی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

پناهی هدایت و توانمند سازی ظرفیت های موجود در شهرستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بر اعتیاد را در قالب یک استراتژی طرح جامع شهری از اهمیت فراوانی برخوردار دانست وافزود: شهرستان خمینی شهر از لحاظ زیست محیطی بسیار متنوع است و باید از سوی مدیران توسعه شهری طراحی های مناسب شهری صورت پذیرد که تاثیر مستقیمی در کاهش آسیب ها به دنبال دارد.

این مقام مسئول ضمن ابراز تاسف از تدوین برنامه های شهری اظهار کرد: مناطقی که مولفه های قوم شناختی نیاز دارد طراحی ایجاد شده در آن منطقه مناسب با فرهنگ و اصول آن محلات باشد؛ برنامه ریزی های مناطق با یکدیگر متفاوت است در منطقه جوی آباد می توان بازی های بومی و محلی را رونق داد و مطابق با آیین و رسوم شهر یا محلات برنامه ریزی های لازم انجام شود.

وی در ارائه آموزش های بالینی با توجه به ظرفیت بسیج و تشکل محلات تشریح کرد: هر محله می تواند از مددکارانی برای شناسایی کاهش آسیب های منطقه با آموزش مباحث لازم به مددکاران در این زمینه برخوردار باشد.

کارشناس اداره بهزیستی ضمن بیان این مطلب که دنیا به این نتیجه رسیده است که غنی سازی محیطی اثر فراوانی در کاهش آسیب های اجتماع دارد ، ادامه داد: اما این طرح با این شعار تدوین شده است که ما آن چیزی که شما می خواهید ارائه می دهیم.

مسعود پناهی گفت:  ظرفیت و پتانسیل ادارات و ارگان های مختلف مانند اداره ورزش و جوانان سپاه و .... می توانند غنی سازی در محلات آسیب پذیر را برنامه ریزی کنند و از سوق دادن قشر جوان و نوجوان به سمت اعتیاد و آسیب ها حفظ کنند.

وی همچنین به مسئولان صاحب نظر ادارات پیشنهاد داد: مسئولان مرتبط با این مساله می توانند در طراحی المان شهری نقش موثری در کاهش آسیب ها داشته باشند به طور مثال شهرداری ها می توانند با طرح یک المان در چهار راه های پر آسیب از این خطرات بکاهند.

کارشناس اداره بهزیستی در پایان  هدف از طرح جامع کاهش از آسیب ها را هدایت و توانمند سازی ظرفیت های موجود در شهرستان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی بر اعتیاد در قالب یک استراتژی طرح جامع و مدون بیان کرد.

بهزیستی خمین شهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

نظرات:
 • پاسخ

  با سلام خدمت تمامی مدیران و مسولین محترم
  منطقه جوی آباد سرانه ورزشی پایین دارد که اگر توجه شود در اکثر رشته ها سر آمد هستند الخصوص رشته های رزمی پتانسیل خوبی هست
  در مورد بازی های بومی محلی باید مکانی در نظر گرفت وبرنامه های خوبی حتی در سطح کشوری برگزار کنند
  برگزاری نمایشگاه های فصلی محصولات بومی محلی
  برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه خانواده هاوآگاه سازی آنها در مورد مواد مخدر و اعتیاد(استفاده از مشاورین در این زمینه)
  برگزاری نمایشگاه مواد مخدر جهت آگاه سازی خانواده ها

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها