موج
کدخبر : ۳۴۵۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345257

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: استان اصفهان در سال جهش تولید رتبه دوم احداث گلخانه در کشور را کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان ، مهرداد مرادمند با بیان اینکه استان اصفهان در بحث گلخانه رتبه سوم کشور را دارد، بیان داشت: در سال جهش تولید استان اصفهان در زمینه احداث به رتبه دوم کشور رسیده است.

وی افزود: برای احداث گلخانه‌ها از منابع تسهیلات تلفیقی در مناطق برخوردار وام ۱۴.۵ درصدی و برای نقاط کم‌برخوردار ۱۲.۵ درصد پرداخت می‌شود و محدودیتی در این زمینه نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تشریح کرد: برای اصلاح الگوی کشت در استان اصفهان به منظور نهادینه کردن طرح‌های سازگار با کم‌آبی، گام‌های خوبی منجمله افزایش سطح گلخانه‌ها، افزایش ظرفیت صنایع تبدیلی و تکمیلی، اصلاح باغات، توسعه گیاهان دارویی و کشت‌های نشایی برداشته شده است.

وی اضافه کرد: اصفهان، استان دوم کشور در وام محصولات کشاورزی است و تلاش داریم بتوانیم با تقویت زنجیره‌های ارزش و تولید شرایطی را ایجاد کنیم تا چرخه اقتصادی بهتر و کشاورزی پرسودتری برای بهره‌برداران این بخش داشته باشیم.

مهرداد مرادمند با اشاره به افزایش نزدیک به ۸۰ درصدی سطح آبیاری تحت فشار و ۱۰۰ درصد افزایش در توسعه گلخانه‌ها از ابتدای سال ۹۲ تا کنون، یادآور شد: ۱۰۰ درصد افزایش استفاده از مواد خام کشاورزی با بهره‌برداری از جوازهایی که در صنایع تبدیلی و تکمیلی داده شده را شاهد خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: تسهیلات مکانیزاسیون برای خرید ادوات کشاورزی شناور است، هرچند تعداد تراکتور اختصاصی در ۶ ماهه نخست امسال محدودیت داشت و حدود ۱۷۳ دستگاه بود که با پیگیری‌ها در ۶ ماهه دوم قرار است به نزدیک ۴۰۰ دستگاه افزایش یابد و امیدواریم مشکلات کمتر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها