موج
کدخبر : ۳۴۵۱۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345166

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد؛

معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: اخیراً بیش از 3 هزار مترمربع از اراضی بسیار مرغوب رفع تصرف شد، چرا که در مدت 15 سال تصرف بر این زمین ها هیچ اقدامی صورت نگرفته بود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حمیدرضا جعفری معاون دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: باید اراضی واگذاری به افراد و شرکت ها جهت اجرای طرح های اعلامی، مورد نظارت مستمر قرار گرفته و در صورت عدم اجرای طرح خلع ید گردد.

وی در جلسه معاونین دادستان عمومی و انقلاب یزد با رئیس کل دادگستری استان یزد افزود: در موضوع واگذاری اراضی ملی و دولتی جهت اجرای طرح ها یک خلأ قانونی وجود دارد چرا که پس از واگذاری اراضی هیچ بازرسی از اجرای طرح بر روی اراضی صورت نمی گیرد، لذا باید برنامه ای تدوین شود تا اراضی واگذاری مورد بازرسی نوبه ای قرار گرفته و چنانچه در موعد مقرر، طرح اجرا نشد و یا پیشرفت تعیین شده حاصل نگردید، اراضی به دستگاه مربوطه عودت گردد.

وی به پیگیری استرداد برخی از اراضی و رفع تصرف از برخی زمین های شهری اشاره کرد و بیان داشت: اخیراً بیش از 3 هزار مترمربع از اراضی بسیار مرغوب رفع تصرف شد، چرا که در مدت 15 سال تصرف بر این زمین ها هیچ اقدامی صورت نگرفته بود.

این مقام قضائی از تفکیک غیر مجاز اراضی و تغییر کاربری غیر مجاز به عنوان چالش حوزه زمین یاد کرد و گفت: در بسیاری از بنگاه های املاک، به صورت بدون مجوز نقشه هائی از زمین های زارعی نصب شده و با وعده تغییر کاربری خرید و فروش صورت می گیرد که با باید نسبت به این مسئله اطلاع رسانی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: تغییر کاربری زمین های باغی و زراعی مشمول طی یک سری اقدامات قانونی خاص است و هیچ کس نمی تواند با وعده های واهی مردم را به خرید و فروش اینگونه اراضی سوق دهند.

معاون دادستان یزد، ابراز داشت: هرگونه تعرض به اراضی، صدمه به پوشش گیاهی، قطع درختان و سایر اقدامات مشابه با هدف ایجاد شرایطی جهت اخذ تغییر کاربری با برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی روبرو خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها