موج
کدخبر : ۳۴۵۱۳۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345137

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم گفت: کلاهبرداران با ارائه طرحی به اسم «سیم کارت شاد» این بار به سراغ دانش آموزان و والدین آمده تا از این گروه از افراد کلاهبرداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ غلام عباس بلفکه رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم در گفت و گویی، اظهار داشت: کلاهبرداران با ارائه طرحی به اسم « سیم کارت شاد » این بار به سراغ دانش آموزان و والدین آمده تا از این گروه از افراد کلاهبرداری کنند.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان خاطرنشان کرد: کلاهبرداران با حضور در جلوی مدارس و یا ارسال پیامک‌های تبلیغاتی، همچنین تبلیغات در فضای مجازی، جامعه دانش آموزان و والدین را مورد هدف شوم خود قرار داده اند.

وی به 2 روشی کلاهبرداران استفاده می کنند اشاره کرد و گفت: کلاهبرداران در روش اول از افراد می‌خواهند که اطلاعات محرمانه خود را برای آن ها ارسال و با این روش سعی در جمع‌آوری اطلاعات آن ها دارند.

سرهنگ بلفکه افزود: در روش دوم، مجرمان لینک‌هایی در فضای مجازی ارسال و درخواست اطلاعات کارت افراد برای تشخیص هویت داشته تا حساب بانکی شان را خالی کنند.

وی تاکید کرد: اگر قرار باشد سیم کارت دانش آموزی و خدمات رایگانی برای این گروه از جامعه ارائه داده شود از طریق پرتال رسمی اپراتورها و یا وزارت خانه‌های مربوطه اعلام می‌شود.

رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به تلاش پلیس در شناسایی این افراد سودجو، گفت: با هرکسی که به هر طریقی کلاهبرداران را در رسیدن به اهداف شومشان کمک کند، برخورد قانونی خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها