موج
کدخبر : ۳۴۴۴۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344454

زهرا دباغ اعلام کرد؛

مدیر حوزه علمیه خواهران دارالزهراء خمینی شهر گفت: امسال به جای پذیرایی از عزاداران حسینی آن را در قالب کمک های مومنانه به قشر نیازمند هدیه کردیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، زهرا دباغ در خصوص کمک مومنانه ای که به همت موسسه فرهنگی و حوزه علمیه دارالزهراء و خیران خمینی شهر انجام شد اظهار کرد: حوزه علمیه دارالزهراء سالهای قبل در محل دارالزهراء به مناسبت دهه محرم مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) را برگزار می نمود.

وی با اشاره به این مطلب که سنوات قبل در روزهای تاسوعا و عاشورا جهت پذیرایی از عزاداران غذایی متبرک تهیه می گردید افزود: امسال با وجود بیماری کرونا برآن شدیم که این تدارک به صورت کمک مومنانه در بسته های معیشتی بین نیازمندان تقسیم شود.

دباغ هدف از این کمک های مومنانه را جهت دهی کمک های خیران در این امر بر شمرد و ادامه داد: با این حرکات می توانیم تا حدودی از قشر ضعیف فقر زدایی کرده و باری از دوش آنها برداریم.

مدیر حوزه علمیه دارالزهراء در پایان خاطرنشان کرد: به همت موسسه فرهنگی و حوزه علمیه دارالزهراء و خیرین با مبلغی بالغ بر 225 میلیون ریال 150بسته معیشتی تهیه شد و توسط خیریه های محله فروشان بین خانواده های نیازمند تقسیم گردید.

حجت الاسلام حمید صمدی عضو هیات امنای موسسه فرهنگی و حوزه علمیه دارالزهراء در صحبت گفت: مهمترین ویژگی یاران سیدالشهداء بخشش و بذل جانشان در راه حفظ اسلام دانست.

عضو هیات امنای موسسه فرهنگی و حوزه علمیه دارالزهراء با توجه به ثبت آثار و اعمال صالح به روایتی از امام صادق (ع)اشاره و بیان کرد: از ویژگی های مومنان مواسات است که مومن هرچند نیازمند باشد از دارایی خود به خاطر دیگران گذشت کند.

حجت الاسلام حمید صمدی خاطرنشان کرد: انجام  پویش کمک های مومنانه در این زمان قطعا کمتر از نذری دادن به عزاداران اباعبدالله نیست و از ارزش بیشتری نیز برخوردار است.

کمک مومنانه

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها