موج
کدخبر : ۳۴۴۳۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344384

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ترخیص ۴۱ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۳۵۹ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۷۰ تَن آنها وخیم است.

به گزارش خبرگزاری موج قم محمد رضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در خصوص آخرین وضعیت از مبتلایان به کووید ۱۹ در قم اظهار داشت: در شبانه روز منتهی به چهاردهم شهریور ماه ۸۷ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در اورژانس بیمارستان های قم مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر ترخیص ۴۱ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: در حال حاضر ۳۵۹ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری می باشند که حال ۷۰ تَن آنها وخیم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته سه تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود جان خود را در این استان از دست دادند.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها