موج
کدخبر : ۳۴۴۲۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344272

رییس کل دادگستری یزد گفت: سال‌جاری در استان یزد برای بیش از 1600 مورد پرونده از مجازات جایگزین حبس استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس کل دادگستری یزد گفت: در خصوص پرونده ساختمان پزشکان بلوار طالقانی یزد گفت: هرچند در این ارتباط تخلفاتی صورت گرفته ولی کار ساخت و ساز این ساختمان ادامه دارد و پرونده مفتوح است.

وی در ادامه از باز پس گیری 100هکتار اراضی ملی در استان یزد با کمک مردم و مسئولان خبر داد.

دهشیری بیان کرد: دادگستری استان یزد در تیر ماه رتبه اول عملکرد را در کشور و در مرداد رتبه دوم را بر اساس نظر نسجی بیش از 11 هزار نفر کسب کرد.

وی با اعلام اینکه 80 نفر در یزد از پابند الکترونیک استفاده می کنند، افزود: اغلب جرم های استان سرقت لازمه تعزیر،  ضرب و جرح عمدی و توهین به اشخاص عادی اعلام می شود ضمن اینکه رویکرد ما به سمت حبس زدایی پیش می رود.

رییس دادگستری یزد گفت: در سال‌جاری در استان یزد برای بیش از 1600 مورد پرونده از مجازات جایگذین حبس استفاده شده است.

دهشیری عنوان کرد: پرونده های مسن ما از ابتدای طرح بررسی پرونده های مسن نزدیک به 24 هزار مورد بوده که در حال حاضر به نه هزار و هشت مورد کاهش یافته است.

وی گفت: امسال علی رغم شیوع بیماری واگیردار کرونا بیشترین همکاری هیات های مذهبی با ستاد مقابله با کرونا و رعایت کامل نکات بهداشتی را شاهد بودیم هرچند خاطیانی هم بودند که با آنها قاطع و قانونی برخورد می کنیم.

وی با بیان اینکه خط قرمز ما سلامت مردم است، افزود: دستگاه قضا در استان تلاش می کند در تراز انقلاب اسلامی حرکت کند و شاخصه های مردمی بودن، انقلابی بودن و قاطعیت را دنبال کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها