موج
کدخبر : ۳۴۴۲۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-344207

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم بابیان اینکه روند ابتلا به کرونا در قم همچنان صعودی و نگران‌کننده است، گفت: رفتار کرونا به‌شدت پیچیده است و همین مساله سبب دشوار شدن روند مبارزه و پیشگیری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر درجلسه ستاد مدیریت بحران قم که روزچهارشنبه با حضور استاندار درسالن کرامت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: روند ابتلا به کرونا در حالی در قم صعودی است که این آمار در استان‌های دیگر نزولی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: برای شکست کرونا باید رعایت پروتکل‌ها به بالای ۹۵ درصد برسد.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، ۴۰ درصد از مبتلایان به کرونا هیچ علامتی ندارند.

وی اظهار کرد: با پایان سفرهای اخیر در تعطیلات گذشته، روند کنترل موج دوم کرونا دشوار شده و با آغاز فصل پاییز نیز باید منتظر موج سوم این بیماری باشیم.

قدیر یادآور شد: واکسن کرونا در صورت کشف و تولید انبوه هرگز ضمانت بر شکست کرونا ندارد و باید با هرگونه رویکرد عادی پنداری این ویروس برخورد شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: در شرایط کنونی و قرار داشتن قم در وضعیت قرمز کرونایی، بازگشایی مدارس به‌صورت فیزیکی محلی از اعراب ندارد.

وی تاکید کرد: بسیاری از افرادی که امروز در بیمارستان‌ها بستری هستند برای بار دوم درگیر این ویروس شده‌اند به همین دلیل نمی‌توان به ایمنی جمعی دلخوش کرد.

قدیر با اشاره به اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: تغییر سبک زندگی و سازگاری با کرونا مهمترین عامل در کنترل و جلوگیری از شیوع بی‌امان کرونا است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم افزود: بهداشت عمومی، واکسن و ایمنی جهانی سه‌راه حل اصلی شکست کرونا است که تا قبل از سال ۲۰۲۱ امکان رسیدن کامل به آنها وجود ندارد.

وی اظهار داشت: قرار بود تا به امروز ۴۰۰ هزار ماسک از طریق تهران به قم اختصاص یابد که تاکنون حتی یک عدد ماسک هم به قم اختصاص نیافته است.

قدیر تاکید کرد: میزان رعایت پروتکل‌ها در مراکز درمانی و درمانگاه‌های قم به ۸۴ درصد رسیده است، همچنین ۹۵ درصد از نوبت‌دهی‌ها در بیمارستان‌های دولتی قم، غیرحضوری انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی مردم قم و هیات‌های عزاداری ۸۰ درصد بود.

قدیر همچنین با اشاره به پیشنهاد دفن اموات شهرهای تابعه در قبرستان‌های محلی گفت: این افراد را می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل زندگی آنها دفن کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها