موج
کدخبر : ۳۴۳۹۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343973

رییس دادگستری استان یزد؛

رییس کل دادگستری یزد گفت: در راستای ساماندهی و نظامند کردن امور نمایندگان قوه و ارتقا کارایی، اثر بخشی و نظارت بر مراجع شبه قضایی با تعیین بازرسانی، بازرسی از کمیسیون های شبه قضایی آغاز شده است و این آمادگی وجود دارد تا با همکاری سایر نهادهای مرتبط، آموزش های لازم به اعضای این کمیسیون ها ارائه گردد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد با تأکید بر ضرورت تعامل، هم دلی، هم افزایی و همراهی در خدمت به مردم گفت: تحقق عدالت در صدر بایسته های حاکمیت و اصلی ترین معیار ارزیابی شایستگی حکومت هاست.

وی در دیدار با استاندار یزد به مناسبت هفته دولت، ضمن عرض خداقوت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: عرض خداقوت و خسته نباشید به دولتمردان، فقط منحصر به هفته دولت نیست و خدمات و تلاش های مجموعه اجرایی استان در طول سال، جاری و ساری است.

وی تصریح کرد: باید با تعامل، همفکری و هم افزایی نمایندگان قوای مجریه، مقننه و قضاییه در استان، سلامت، امنیت و عدالت و رفاه و آسایش را در جامعه تا سرحد مقدور و مطلوب اجرا کرد.

این مقام قضایی، از آمادگی آموزش اعضای کمیسیون های شبه قضایی خبر داد و بیان داشت: باتوجه به دستور العمل جامع امور نمایندگان قوه قضاییه و نظارت بر مراجع شبه قضایی صادره از ناحیه ریاست قوه قضاییه مصوب نهم فروردین سال جاری، در حال حاضر در  راستای ساماندهی و نظامند کردن امور نمایندگان قوه و ارتقا کارایی، اثر بخشی و نظارت بر مراجع شبه قضایی با تعیین بازرسانی، بازرسی از کمیسیون های شبه قضایی آغاز شده است و این آمادگی وجود دارد تا با همکاری سایر نهادهای مرتبط، آموزش های لازم به اعضای این کمیسیون ها ارائه گردد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از شور و شعور حسینی هیئت های عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) در ایام دهه اول محرم، ابراز داشت: برگزاری مراسم های روضه با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی نشان از فرهنگ بالای اجتماعی مردم استان داشت که جای تقدیر و تشکر دارد.

رئیس کل دادگستری استان یزد ، به برخی از تخلف ها از دستورالعمل در تعداد اندکی از موارد اشاره کرد و گفت: آسیب شناسی ، شناسایی و برخورد با آن دسته از افرادی که به هر دلیل قصد تخلف از موارد اعلام شده را داشته اند در دستور کار است.

وی افزود: التزام به رعایت نکات بهداشتی، احترام به خدمات و زحمات و ایثار و از خودگذشتگی جامعه بهداشتی و پزشکی است که در سنگر تأمین سلامت مردم ایستاده اند.

در این دیدار اعضای شورای قضایی استان نیز به بیان برخی از مسائل حوزه کاری خود پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها