موج
کدخبر : ۳۴۳۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343331

سیدناصر اسحاقی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت:اهمیت به مساجد به عنوان محل نشر نهضت عاشورا یک اولویت اساسی است و در این زمینه باید توجه به اهداف مساجد و پایگاه‌های مساجد مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیدناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت:اهمیت به مساجد به عنوان محل نشر نهضت عاشورا یک اولویت اساسی است و در این زمینه باید توجه به اهداف مساجد و پایگاه‌های مساجد مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به این که به دنبال تعلیم و آموزش فرهنگ عاشورایی در بین همگان به ویژه نسل جوان و امروزی هستیم گفت: در این زمینه باید با توجه به فرهنگ و دین برنامه‌های متنوع داشته باشیم و از بستر فضای مجازی برای اجرای برنامه‌ها بی‌بهره نمانیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اردبیل ادامه داد: در عصری که هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان بیش از هر چیز دیگری ما را تهدید می‌کند بنابراین باید با آگاهی و هوشیاری نقشه‌های دشمنان را خنثی کرده و به اهداف خود در این زمینه جامه عمل بپوشانیم.

اسحاقی تصریح کرد: اهمیت به اجرای این برنامه‌ها بخصوص در روستاها و مناطق حاشیه‌نشین استان نیز باید مورد توجه اساسی قراربگیرد و از ظرفیت کانون مساجد در راستای آموزه‌های دینی به نحو احسن استفاده شود که این مسئله بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: نشر فرهنگ و معارف دینی نیازمند مشارکت همه‌جانبه فعالین این حوزه است و هم‌اکنون به دلیل شیوع کرونا برنامه‌های فرهنگی در قالب کمک‌های خیرانه در مساجد استان باید ترویج یابد و در این زمینه فرهنگ و ارشاد اردبیل نیز محصولات فرهنگی را با محوریت مساجد به جامعه ارائه می‌دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها