موج
کدخبر : ۳۴۳۲۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343249

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان خبر داد:

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری گفت: ایستگاه های بازیافت در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی در شهر اصفهان تعطیل است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد بدیعی بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) فعالیت ایستگاه های بازیافت شهر اصفهان و خودروهای جمع آوری پسماند خشک در تاریخ 8 و 9 شهریورماه مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی تعطیل می باشد.

وی این اقدام را گامی جهت حفظ حرمت عزاداری در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و همچنین ایجاد فرصت مناسب عزاداری برای عوامل جمع آوری پسماند خشک ، در این دو روز فعالیت ایستگاه های بازیافت تعطیل شده و پس از آن فعالیتشان مطابق با گذشته از سر گرفته خواهد شد.

این مقام مسئول ضمن دعوت از شهروندان به مشارکت در مدیریت بهینه پسماندها، افزود: از شهروندان عزیز اصفهانی درخواست می شود تا مطابق گذشته و با دقت و انگیزه مضاعف پسماندهای خشک و تر را از هم جدا کرده و پسماندهای خشک را تحویل ایستگاه های بازیافت و یا خودروهای مخصوص جمع آوری دهند.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان گفت:همچنین پیشنهاد می شود با حذف مواردی مانند یکبار مصرف ها و نایلون ها، میزان پسماند تولیدی خود در منزل را کاهش دهند تا ضمن حفاظت از محیط زیست و بهبود کیفیت فرآیند مدیریت پسماند، در حفظ منابع طبیعی نیز نقش سازنده ای داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها