موج
کدخبر : ۳۴۳۱۸۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-343183

رییس شورای اسلامی شهر یزد گفت: پیاده راه‌ها با تلاش زیاد شهرداری و شورای شهر بازسازی می‌شود تا در دسترس همه بویژه معلولان باشد و همه اقشار مختلف در راستای تحرک افزایی از آن استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، در نشستی که امروز، دوشنبه در شورای اسلامی شهر یزد و بصورت مجازی با فدراسیون ورزش‌های همگانی کشور برگزار شد، شهر یزد بعنوان پایلوت نشان ملی شهر فعال ورزش کشور معرفی و تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه منعقد شد.

غلامعلی سفید رئیس شورای اسلامی شهر یزد در این نشست گفت: از اینکه یزد به عنوان پایلوت انتخاب شده، خرسندیم و ان شاءالله برای شهروندان و اقشار مختلف بخصوص بانوان و جوانان یزد ارمغان سلامتی را همراه داشته باشیم.

وی افزود: یزد شهر دوچرخه‌ها است، لذا سعی شده این برند حفظ شود و به همین منظور مسیرهایی بین یزد و شهر تفت در حال احداث است که قبلا متروکه و بلااستفاده بود و مسیرهای ورزشی و دوچرخه سواری را توامان خواهد داشت.

وی ادامه داد: همچنین پیاده راه‌ها با تلاش زیاد شهرداری و شورای شهر بازسازی می‌شود تا در دسترس همه بویژه معلولان باشد و همه اقشار مختلف در راستای تحرک افزایی از آن استفاده کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: اینکه شهرداری‌ها به جای مدیریت عمرانی صرف، وارد امور دیگری نیز می‌شوند نشان از مدیریت یکپارچه شهری است و سلامت مردم را در بردارد و همه فعالیت‌های انجام شده محلات محور و همچنین مردم محور بوده و ان شاءالله این گونه اقدامات و المپیادهای ورزشی باعث تحرک بیشتر و سلامتی بیشتر جامعه شود.

یزد پایلوت شهر فعال ورزشی شد

همچنین شهردار شهر یزد جهانی یزد در این نشست گفت: خوشحالیم که شهر یزد به عنوان پایلوت شهر فعال ورزشی انتخاب می‌شود  و ان شاءالله شروعی برای شادی و سلامتی شهروندان یزدی باشد،  شهر فعال شهری است که برای همه سلایق، نیازها، گروه‌های سنی در سطوح مختلف فعالیت بدنی، برنامه و زیرساخت و خدمت داشته باشد.

جمال‌الدین عزیزی افزود: شهرهای فعال بر ابعاد زندگی شهری بسیار اثرگذار هستند و در شهر فعال توجه به گروه‌های سنی مختلف بسیار زیاد است و اثرات شهر فعال در سلامت روانی کاهش افسردگی و شور و شوق شهروندان بسیار ملموس است.

وی ادامه داد: اکنون که به دلیل کرونا شهروندان دچار آسیب‌های روانی و همچنین جسمی شده اند شروع این حرکت می‌تواند نقطه عطفی در بازگرداندن روحیه سلامتی باشد و ان شاءالله در شهر یزد کلیه فعالیت‌ها به درستی اجرا شده تا به عنوان الگویی برای دیگر شهرهای کشور عملیاتی شود.

شهردار یزد گفت: همکاری کلیه ارگان‌ها نقش مهمی در موفقیت بهتر این فعالیت‌ها دارد و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد و همکارانم در شهرداری همواره پیگیر پویایی و نشاط شهروندان بوده و هستند و کلیه فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام می‌شود، در راستای سلامت جسمی و روانی جامعه است و امیدواریم شهر یزد به عنوان شهر ملی فعال در ورزش انتخاب شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها