موج
کدخبر : ۳۴۲۷۰۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342705

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: در مناطق دریایی استان به ویژه منطقه جاسک و تنگه هرمز، وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی و مواج شدن دریا پیش بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز با تقویت سامانه مونسونی، در برخی نقاط استان ناپایداری وضعیت جوی و دریایی مورد انتظار است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در مناطق دریایی استان به ویژه منطقه جاسک و تنگه هرمز، وزش بادهای نسبتا شدید جنوب شرقی  و مواج شدن دریا  پیش بینی می شود.

عارفی عنوان کرد: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان به ویژه منطقه بشاگرد و حاجی آباد رشد ابر پیش بینی می شود که با رگبار باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد همراه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از لحاظ دمایی، تغییرات قابل توجهی نخواهیم داشت، عنوان کرد: با توجه به تقویت سامانه مونسونی  و احتمال سیلابی شدن موقت رودخانه های فصلی، در ساعات بعدازظهر و شب از تردد در حاشیه رودخانه ها به ویژه در محدوده شهرستان بشاگرد خودداری شود.

وی گفت: با توجه به  مواج بودن دریا و ناایمن بودن شرایط تردد های دریایی، شناور های سبک از تردد خودداری نمایند و تمهیدات لازم در بنادر شرقی و مرکزی استان صورت پذیرد.

عارفی در پایان اضافه کرد: تاثیرات سامانه مونسونی تا روز سه شنبه هفته جاری در استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها