موج
کدخبر : ۳۴۲۶۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342653

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: دریای عمان و تنگه هرمز، در ساعات بعد از ظهر و شب، وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد، لذا توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی امروز، جمعه سی و یکم امرداد ماه، تحت تاثیر فعالیت سامانه مونسونی، در دریای عمان و تنگه هرمز، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب، وزش بادهای نسبتاً شدید جنوب شرقی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا خواهد شد، لذا توصیه می شود شناورهای سبک و صیادی از ترددهای دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد دریایی ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نوسانات سرعت باد بین 30 تا 50 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا در محدوده دریایی استان تا دو متر پیش بینی می‌شود.

وی عنوان کرد: در ارتفاعات استان، در ساعات بعد از ظهر رشد ابر با احتمال رگبار باران و رعد و برق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود و وقوع تگرگ و سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی نیز دور از انتظار نخواهد بود.

عارفی خاطرنشان کرد: همچنین از بامداد شنبه، شرق خلیج فارس نیز تحت تاثیر وزش بادهای جنوب شرقی مواج خواهد شد و این شرایط جوی و دریایی به تناوب تا روز سه شنبه، چهارم شهریورماه در منطقه حاکم خواهد بود.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان در پایان اضافه کرد: از نظر دمایی طی امروز و فردا با افزایش رطوبت نسبی منطقه، کاهش نسبی دما نسبت به روزهای گذشته در سطح استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها