موج
کدخبر : ۳۴۲۵۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342550

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه:

پرویز توسلی زاده در همایش طلایه داران صلح که به همت دادگستری کرمانشاه در شهرستان صحنه برگزار شد، گفت: در نگاه اهل‌بیت (ع)، مجازات اصل نیست بلکه یک استثنا است، بنابراین وظیفه‌داریم مصالحه را قبل از مجازات مدنظر قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، توسلی زاده اضافه کرد: در بیانیه گام دوم انقلاب هم بحث عدالت پررنگ دیده‌شده و ما معتقدیم بهترین راه تحقق عدالت، گذشت است.

رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه ادامه داد: همان‌گونه که بارها از سوی رئیس قوه‌ قضاییه بیان‌شده، حبس را باید برای جرائم مهم قرار دهیم و سازش را در اولویت قرار دهیم.

توسلی زاده اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه‌داریم در دستگاه قضایی کار و زندگی را برای مردم آسان کنیم. ما نیز پیرو همین فرموده و بنا به سیاست‌های ریاست قوه قضاییه به جد دنبال همین موضوع هستیم و بنا داریم از ظرفیت‌های مردمی و سرمایه‌های اجتماعی استفاده کنیم و اختلافات و به‌تبع آن مجازات را کاهش دهیم.

رئیس شورای قضایی استان تأکید کرد: بنا داریم مصالحه را که از اولویت‌های اساسی کار ماست در استان تا جایی که ممکن است بسط دهیم و در این راه از ظرفیت مردم و مسئولین بهره‌مند شویم و با تمام وجود این شیوه را پیگیری و پشتیبانی می‌کنیم.

توسلی زاده در ادامه با اشاره به هزینه‌های جرم اعم از اقتصادی، اجتماعی و... یادآور شد: افراد باید از ارتکاب جرم بپرهیزند و خواست ما از همه مردم استان نیز همین هست که از ارتکاب جرم بپرهیزند و اختلافات را به سازش بکشانند و از ظرفیت ریش‌سفیدان و بزرگان استفاده کنند و تا جایی که ممکن است مشکلات را به دادگستری نکشانند تا دستگاه قضایی استان بتواند وقت و انرژی خود را برای جرائم مهم بگذارد.

وی افزود: به مرتکبین جرائم مهم هشدار می‌دهیم دستگاه قضایی به‌شدت با آن‌ها در احقاق حقوق شهروندان و عدالت محوری در سطح جامعه، برخورد خواهد کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها