موج
کدخبر : ۳۴۲۴۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342469

معاون امور اقتصادی استاندار همدان مطرح کرد:

معاون امور اقتصادی استاندار همدان با اشار ه به اینکه واحدهای صنفی در شهرک صنعتی بوعلی ۲ همدان باید در اختیار افراد واجد شرایط و فعالان این اصناف قرار گیرد، گفت: واگذاری انشعابات چهارگانه واحدهای شهرک تا پایان آبان محقق خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، ظاهر پورمجاهد، معاون امور اقتصادی استاندار همدان ضمن بازدید از پروژه در حال احداث شهرک بوعلی به منظور تکمیل و بهره برداری سریع تر از این مجموعه  با بیان اینکه شرکت شهرک های صنعتی موظف است در زمان بندی مشخص واحدها را تکمیل و تحویل بهره برداران کند، تصریح کرد: با عنایت به اعلام آمادگی مدیران عامل شرکت های خدمات رسان در این جلسه مقرر شد تا پایان آبان ماه سال جاری انشعابات چهارگانه واحدهای این مجموعه واگذار شود.

ظاهر پورمجاهد تأکید کرد: واحدهای صنفی در این شهرک باید در اختیار افراد واجد شرایط و فعالان این اصناف قرار گیرد و این واگذاری به نحوی باشد که از بحث واسطه گری و واگذاری چند واحد به یک فرد و سودآوری از خرید و فروش آن جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: شرکت شهرک های صنعتی در زمینه استقرار شعب بانکی و دیگر خدمات عمومی مورد نیاز این شهرک نیز در اسرع وقت اقدام کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان همدان در این نشست گفت: شهرک صنعتی بوعلی ۲ همدان با عنایت به موقعیت جغرافیایی در مجاورت شهر جورقان و طرح ساماندهی اصناف برای احداث شهرک صنفی و انتقال برخی از اصناف مدنظر قرار گرفت.

محمدرضا بادامی افزود: این طرح در سه فاز برای استقرار واحدهای صنفی بنکداران موادغذایی، لوازم خانگی و سایر اصناف پیش بینی شده که فاز نخست آن احداث ۴۰۰ واحد صنفی ویژه بنکداران و انتقال این واحدها از بافت بازار همدان به این مجموعه است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۰ واحد صنفی این شهرک به طور کامل آماده و حدود ۱۰۰ واحد دیگر در حال تکمیل است، اضافه کرد: همه زیرساخت‌های لازم برای این واحدها فراهم شده است و پس از نصب انشعابات و پیاده رو سازی تا دهه فجر آماده تحویل خواهد بود.

فرماندار همدان نیز با عنایت به موقعیت این شهرک یادآور شد: دسترسی مطلوب این شهرک به راه اصلی و راه آهن از جمله مزیت های این شهرک است که می تواند با تمرکززدایی به عنوان بارانداز توزیع کالا در غرب کشور مطرح باشد.

حسین افشاری با اشاره به محدودیت ها و مشکلات ترافیکی به ویژه برای برخی از اصناف در محدوده بازار همدان افزود: شهرک بنکداری با امکان تردد خودروها بدون مشکلات ترافیکی پیش بینی شده و باید مرکزی فعال در توزیع کالا باشد و تبدیل به انبار کالا نشود.

وی با اشاره به مزیت دیگر مجاورت این شهرک با فرودگاه و شهر جورقان اظهار کرد: در راستای تأمین امنیت این شهرک تدابیر لازم از طریق شورای تأمین شهرستان اتخاذ خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری همدان، مدیران عامل شرکت های گاز، برق و آب و فاضلاب استان در این نشست از آمادگی زیرساخت های لازم به منظور ارائه انشعابات مورد نیاز این شهرک خبر دادند و مقرر شد حسب قرارداد شرکت شهرک ها و درخواست متقاضیان انشعابات حداکثر تا پایان آبان ماه در واحدهای تکمیل شده تحویل شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها