موج
کدخبر : ۳۴۲۳۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342366

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خبر داد:

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ازتامین پایدار برق ایستگاه های پمپاژ چشمه لنگان در فریدونشهرخبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، هاشم امینی با اشاره به تامین پایدار برق ایستگاه های پمپاژ چشمه لنگان گفت: با خرید دو دستگاه دیزل ژانراتور، برق اضطراری ایستگاه پمپاژ چشمه لنگان و ایستگاه پمپاژ شماره دو آبرسانی به فریدونشهر، تامین شد.

وی بیان کرد: با برداشت 72 لیتر آب در ثانیه از چشمه لنگان از طریق 28کیلومتر خط انتقال و با استفاده از ۳ ایستگاه پمپاژ، آب آشامیدنی فریدون‌شهر و روستاهای مجاور آن تأمین می شود و  با برداشت بیش از 600 لیتر درثانیه از چشمه لنگان بخشی از آب رودخانه زاینده رود تامین می گردد.

این مقام مسئول تجهیز چشمه لنگان را به مولد برق اضطراری ضروری دانست و افزود: چشمه لنگان تنها منبع تامین کننده آب شرب بیش از 26 هزار نفر جمعیت شهرستان فریدونشهر می باشد، این در حالیست که این  شهرستان واقع در زاگرس مرکزی، دارای آب و هوایی سرد و برفی است، بطوریکه حداقل 8 ماه در سال شاهد بارش باران و برف می باشیم و کوهستانی بودن این منطقه رفع هر گونه حادثه را در زمان بارش سنگین برف،  بسیار دشوار می کند و براین اساس تامین پایدار برق چشمه لنگان بسیار ضروری به نظر می رسد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان به قطع شدن برق تاسیسات چشمه لنگان در سال 90 اشاره کرد و تصریح نمود: در سال 90 به دنبال بارش شدید برف، برق تاسیسات چشمه لنگان قطع شد و در نتیجه ی آن آب شرب  فریدونشهر به مدت یک هفته قطع گردید که این امر مشکلاتی برای مردم و مراکز درمانی و خدماتی ایجاد نمود.

مهندس هاشم امینی شبکه توزیع آب فریدونشهر و برف انبار را 120 کیلومتر اعلام کرد و اظهارداشت: 296  کیلومتر طول خطوط انتقال و شبکه توزیع روستاها در این شهرستان می باشد و برای کاهش هدر رفت23 درصدی آب در این منطقه، نیاز به اصلاح شبکه فرسوده آب است.

به گزارش موج؛  چشمه لنگان به عنوان یکی از منابع تامین کننده زاینده رود، چشمه ای دائمی و پر آب، در 17 کیلومتری جنوب غربی فریدونشهر در غرب استان اصفهان است که آب آن توسط تونل به دره ای در ورودی شهر فریدونشهر هدایت شده و مسیری حدودا 40 کیلومتری را تا الحاق به زاینده رود می پیماید.

چشمه لنگان فریدونشهر

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها