موج
کدخبر : ۳۴۲۲۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342248

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان خبر داد

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به ثبت سفارش کتاب های درسی از طریق سامانه irtextbook.ir، عنوان کرد: ثبت سفارش کتاب های درسی حدود 92 درصد دانش آموزان انجام شده است

به گزارش خبرگزاری موج همدان و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، یاسر نانکلی با اشاره به ثبت سفارش کتاب های درسی گفت: دانش‌آموزانی که تاکنون اقدام به ثبت سفارش کتاب درسی نکرده‌اند، می‌توانند از طریق سامانه irtextbook.ir نسبت به ثبت سفارش اقدام کنند.

وی افزود: ثبت سفارش کتاب های درسی حدود 92 درصد دانش آموزان استان انجام شده است.

نانکلی با اشاره به این که در دوره ابتدایی بیش از 97 درصد، متوسطه اول 90 درصد و متوسطه  دوم نظری 80 درصد ثبت سفارش صورت گرفته است،  افزود: در رشته های فنی و حرفه ای  بیش از 70 درصد و  کاردانش  66 درصد ثبت سفارش صورت گرفته است.

وی با بیان این که ثبت و سفارش کتب درسی از 24 فروردین سال جاری برای پایه های دوم تا ششم ابتدایی، هشتم و نهم متوسطه اول و یازدهم و دوازدهم متوسطه دوم آغاز شد و در تاریخ 2 تیر ماه99 پایان یافت، تصریح کرد: ثبت سفارش کتاب  های درسی پایه های اول ابتدایی، هفتم و دهم متوسطه نیز از 8 تیرماه آغاز شده و تا 31مردادماه  ادامه  دارد. 

نانکلی با اشاره به پیگیری های به عمل آمده و تلاش مسوولین در ثبت سفارش کتاب های درسی، اظهار کرد: تا این مرحله، استان همدان عملکرد مناسبی را به ثبت رسانده است.

وی با بیان این که از مجموع 41عنوان کتاب ابتدایی، 38عنوان به تعداد 108 هزار جلد دریافت و به استناد ثبت سفارش سامانه به مناطق ارسال شده است، یادآور شد: از مجموع 41عنوان کتاب دوره متوسطه اول،  تمامی 41 عنوان به تعداد 940 هزار جلد و حدود 80 درصد کتاب های دوره متوسطه دوم به تعداد 410 هزار جلد به مناطق ارسال شده یا در حال ارسال است. 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها