موج
کدخبر : ۳۴۲۲۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-342226

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری:

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری با اشاره به توسعه زیرساخت‌های روستایی، عنوان کرد: استان همدان 30 درصد بیش از سهمیه خود در اشتغال روستایی جذب کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری در بازدید از ۲ واحد تولیدی پوشاک در ملایر، گفت: : با توجه به کاهش آمار جمعیت روستایی از سال ۱۳۳۵، طبق آمار از سال ۹۶ تاکنون به صورت قطعی آمار جمعیت روستایی افزایش یافته است.

وی افزود: طبق مصوبه دولت و مجلس، ۲۲ هزار میلیارد تومان منابع اشتغال روستایی پیش‌بینی شده است که پرداخت این منابع همچنان ادامه دارد.

محمد امید اظهار داشت: توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه زیرساخت‌های روستایی همچون آب، برق، گاز، تلفن و راه و مهمتر از آنها تقویت مولفه اشتغال پایدار روستایی موجب شد طی سال‌های اخیر شاهد روند صعودی مهاجرت معکوس و رشد جمعیت روستایی باشیم.

امید ظرفیت ملایر را در حوزه کار و تولید ویژه دانست و بیان کرد: با وجود این قابلیت‌ها، فصل جدیدی در شرایط کنونی این شهرستان برای توسعه اشتغال و تولید ایجاد شده است و ما نیز آمادگی لازم را برای همکاری داریم.

وی با اشاره به عزم جدی دولت در توسعه و ایجاد اشتغال به ویژه اشتغال پایدار روستایی گفت: استان همدان جزء استان‌هایی است که بهترین جذب را از محل اشتغال روستایی داشت و ۳۰ درصد بیشتر از سهمیه خود جذب کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری اظهار داشت: مقرر شد این منابع را در سال جاری نیز برای جهش تولید، توسعه و گسترش دهیم.

امید با اشاره به ظرفیت خوب ملایر در حوزه مبل و منبت افزود: هماهنگی‌های خوبی در این زمینه صورت گرفته و ما نیز برای توسعه این صنعت کمک می‌کنیم.

امید نگاه استاندار همدان و مدیریت فرماندار ویژه این شهرستان را تعاملی ارزیابی و بیان کرد: مقرر شد علاوه بر توسعه شهرک مبلمان منبت ملایر، برای احداث شهرک صنعتی پوشاک این شهرستان در قالب توسعه کارگاه‌ها و ارایه تسهیلات مورد نیاز همکاری خوبی همراه با صندوق کارآفرینی امید داشته باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهوری اظهار داشت: شهرک پوشاک و دیگر شهرک‌های تخصصی ملایر الگوی خوبی برای سایر نقاط کشور در عرصه تولید و کار است و روحیه اشتغال پذیری این شهرستان زبانزد است.

امید تاکید کرد: بیشتر حوزه‌های ملایر بر محور توسعه است و ظرفیت‌های مستعد این شهرستان باید مورد استفاده قرار گیرد و شرایط آن برای توسعه مهیا است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز دوشنبه به ملایر سفر کرد و از کارگاه‌های خیاطی و پوشاک، واحدهای نمایشگاهی مبل و منبت، شهرک صنعتی مبلمان، بازار مبل ملایر، واحدهای مرواربافی و یک واحد دامداری بازدید کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها