موج
کدخبر : ۳۴۱۸۳۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341830

با رعایت دستورالعمل های ستاد کرونای کشور؛

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد گفت: برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر با رعایت دستورالعمل های ستاد کرونای کشور بلامانع است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین اقتدار بختیاری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیماری در شهرستان و روند رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتقال ویروس کرونا توسط اصناف و مردم گفت: با همکاری و تعامل بسیار خوب دستگاههای اجرایی و به خصوص ستاد کرونا شهرستان با مجموعه شبکه بهداشت و همت پرسنل بهداشت و درمان آمار موارد مثبت سرپایی و بستری در شهرستان روند نزولی یافته است که امیدواریم با رعایت کامل پروتکل ها توسط مردم، اصناف و دستگاههای اجرایی این روند کاهشی ادامه داشته باشد و مجدد با پیک افزایشی بیماری مواجه نشویم.

حسین اقتدار بختیاری بیان کرد: تعداد 39 نفر از پرسنل بهداشت و درمان شهرستان در راه مقابله با این ویروس منحوس به بیماری کرونا مبتلا شده اند که بحمدالله با درمان های موفق و رعایت قرنطینه خوشبختانه همگی سلامت خود را به دست آورده اند و پس از گذشت دوران نقاهت در محل کار حضور یافته اند.

وی با اشاره به توسعه و تکمیل فضای CCU و ICU بیمارستان عنوان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نیاز بیشتر به تخت های بستری مراقبتهای ویژه، طرح توسعه و تجهیز بخش های CCU و ICU بیمارستان پس از موافقت رئیس دانشگاه و کمک های خیرین سلامت آغاز شده است.

اقتدار بختیاری اضافه کرد: توسعه بخش های مراقبت های ویژه در بیمارستان حاجی آباد با 30 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است؛ امید است با حمایتهای دانشگاه و خیران به زودی این دو بخش بازسازی و تکمیل شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اظهار کرد: در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی بیمارستان نیز دستگاه سی تی اسکن قدیم بیمارستان به زودی با دستگاه به روز و جدید جایگزین می شود، از نظر داروهای درمان بیماران کرونایی نیز مشکلی وجود ندارد و تمام داروهای توصیه شده ای که در تمامی بیمارستانهای کشور در حال استفاده است در شهرستان موجود است و از آنها استفاده می شود.

 دکتر اقتدار بختیاری برگزاری مراسمات مذهبی محرم و صفر را با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده و در نظر گرفتن دستورالعمل های ستاد کرونای کشور بلامانع دانست.

فرماندار و رئیس ستاد کرونای شهرستان حاجی آباد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی مجموعه بهداشت و درمان شهرستان در زمینه کنترل و مراقبت بیماری کرونا در شهرستان گفت: در بحث کنترل کرونا در شهرستان مردم و اصناف بسیار اثر گذار هستند که با رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به کنترل بیماری کمک می کنند به طوری که در بازدیدهای میدانی انجام شده درصد بالایی از مردم و اصناف از ماسک استفاده می کنند که جای تقدیر و تشکر دارد.

مهندس حمید جهانگیری افزود: اکنون نباید روند کاهشی موارد مثبت در شهرستان باعث کاهش رعایت پروتکل ها شود بلکه باید مراقبت بیشتری صورت پذیرد تا همین روند ادامه داشته باشد و شبکه بهداشت و درمان نیز بر موضوع رعایت پروتکل ها توسط اصناف و دستگاههای اجرایی نظارت جدی نماید در صورت مشاهده عدم استفاده از ماسک حتماً تذکر داده و با خاطیان برخورد جدی شود.

جهانگیری با اشاره به اینکه مدیریت مراسم عزاداری محرم و صفر برعهده سازمان تبلیغات گذاشته شده است؛ گفت: سازمان تبلیغات با برگزاری جلسه توجیهی جهت مداحان و مسئولان هیئت ها و تکایا در شهرستان آنان را به رعایت کامل دستورالعمل بهداشتی ابلاغ شده توسط ستاد ملی کرونا آگاه کند و بر رعایت آن تاکید داشته باشد چون همه باید تابع دستورهای ستاد کشوری کرونا باشیم تا خدای نکرده تجمعات عزاداری باعث شیوع ویروس و افزایش موارد بیماری در شهرستان نشود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها