موج
کدخبر : ۳۴۱۱۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-341125

مدیرکل کمیته امداد اصفهان خبر داد:

مدیرکل کمیته امداد اصفهان از ارائه خدمات ویژه کنکور به 450دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد در اصفهان کمیته امداد اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، کریم زارع تعداد دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان که در آستانه کنکور از این خدمات بهره مند هستند را ۴۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: علاوه بر کلاس ها و آزمون های آزمایشی در هفته های پایانی قبل از آزمون با راه اندازی مرکز مشاوره تحصیلی در استان، به این دانش آموزان مشاوره های لازم برای حفظ انگیزه و آمادگی تحصیلی و همچنین روش های غلبه بر اضطراب و استرس، ارائه می شود.

وی اضافه کرد: با راه اندازی مرکز مشاوره تحصیلی ، خدمات ویژه ای در آستانه کنکور به ۴۵۰ فرزند مددجوی تحت حمایت کمیته امداد اصفهان  ارائه می دهد.

زارع پذیرفته شدن در آزمون ورودی دانشگاه ها را مستلزم برنامه‌ریزی و هدایت مناسب تحصیلی عنوان کرد و گفت: در میان خانواده های نیازمند به علت مشکلات مالی، امکانات کمتری برای فرزندان آنها در زمینه تحصیل فراهم می شود که می تواند شانس آنها برای پذیرش در رشته ها و دانشگاه های ممتاز را کاهش دهد؛ از این رو کمیته امداد اصفهان خدمات ویژه ای برای فرزندان کنکوری این خانواده ها در نظر گرفته است.

وی برنامه این نهاد برای کنکور امسال را ایجاد کمپ های مطالعه در اردوگاه ها و اماکن مربوط به این نهاد به همراه فراهم کردن بستر  مناسب برای تمرکز بر مطالعه عنوان کرد و گفت: همه گیری ویروس کرونا باعث شد که این برنامه اجرا نشود ولی ارائه خدمات به این دانش آموزان و بهره مندی آنها از کلاس ها و آزمون های کنکور، به صورت آنلاین و با همکاری موسسات معتبر و نامدار علمی-آموزشی ادامه دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: این مرکز مشاوره پس از اعلام نتایج آزمون با ارائه خدمات مربوط به انتخاب رشته، همراه و همیار این دانش آموزان خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با یادآوری اینکه در حال حاضر ۱۷ هزار و ۹۲۶ دانش آموز در جامعه تحت حمایت این نهاد مشغول تحصیل هستند، گفت: ۳۸۸۲ فرزند این خانوارها که در دانشگاه های مختلف پذیرفته شده و مشغول به تحصیل هستند نیز از کمک هزینه های تحصیل و شهریه این نهاد بهره مند شده اند.

زارع در پایان گفت: خدمات ارائه شده علاوه بر کمک به موفقیت فرزندان دانشجو و فارغ التحصیل خانوارهای تحت حمایت، به فراهم شدن بستر مناسب برای رشد استعدادهای آنها نیز منجر شده که حضور ۵۴۰ نخبه مذهبی، تحصیلی، علمی، ورزشی، هنری و فرهنگی یکی از نشانه های بارز آن است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها