موج
کدخبر : ۳۴۰۹۴۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340947

با کنترل لکه های نفتی در ۳ مایلی ساحل بندرعباس؛

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با اقدام تیم کارشناسی پیشگیری لکه نفتی رویت شده در موقعیت ۳ مایلی ساحل کنترل و دو نقطه از ساحل شهر بندرعباس به طور کامل از وجود لکه های نفتی پاکسازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی ران مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به کنوانسیون بین المللی آمادگی، مقابله و همکاری در برابر آلودگی نفتی ((OPRC به تشریح اقدامات صورت گرفته پیرامون مقابله، کنترل و پاکسازی مشتقات نفتی در ۳ مایلی ساحل شهر بندرعباس پرداخت.

وی افزود: بر اساس گزارش واصله در روزهای ۱۷ و ۱۸ مردادماه و پایش های محیط زیستی اداره کل، گزارشی مبنی بر وجود چندین لکه نفتی سیال در موقعیت ۳ مایلی ساحل شهر بندرعباس واصل شد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پس از دریافت گزارش و شناسایی موقعیت لکه های نفتی، بلافاصله هماهنگی های لازم جهت مقابله، کنترل و پاکسازی آلودگی بر اساس پرتکل های ابلاغی آغاز و در همین راستا یدک کش خلیج فارس جهت مقابله با آلودگی از طریق پاشش مواد شیمیایی بر روی لکه نفتی از بندر شهید رجایی و شناور ناجی ۱۵ به همراه تیم کارشناسی به لنگرگاه جهت برداشت نمونه و مدیریت عملیات اعزام شدند.

محمدی کرجی ران بیان داشت: در ادامه عملیات مقابله و کنترل، گزارشی نیز از برج کنترل بندر شهید حقانی دریافت شد که  بیانگر سرایت لکه های نفتی به دو نقطه از ساحل شهر بندرعباس بود.

وی ادامه داد: سریعاً عملیات پاکسازی به وسیله تجهیزات مربوطه همچون بوم و ورق جاذب در محدوده های اعلام شده آغاز و نسبت به مهار کامل آلودگی ها صورت پذیرفت.

این مقام مسئول ادامه داد: عملیات پاکسازی ساحل  نیز با استقرار و بهره گیری از ماشین آلات دفع آلودگی از سوی معاونت های دریایی و عمران این اداره کل و مشارکت شهرداری بندرعباس براساس طرح استانی مقابله و همکاری در برابر آلودگی های نفتی با بهر گیری از ظرفیت ها و تجهیزات تخصصی ادامه یافت. 

محمدی کرجی ران  با بیان اینکه دو نقطه از ساحل شهر بندرعباس پس از تلاش ۱۰ ساعته تیم های عملیاتی از وجود لکه های نفتی به طور کامل پاکسازی و همچنین پایش در دیگر سواحل بندرعباس نیز کماکان ادامه دارد اظهارداشت: گزارش کامل اقدامات همراه با نمونه برداری های  انجام گرفته به اداره کل محیط زیست استان ارسال شده است.

گفتنی است؛ در حال حاضر بررسی های کارشناسی جهت یافتن مسبب یا مسببین درحال انجام است و پس از حصول نتیجه افراد خاطی  به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها