موج
کدخبر : ۳۴۰۸۶۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340863

شهردار فرایبورگ اعلام کرد:

شهردار فرایبورگ گفت: در حال حاضر وضعیت تجهیزات درمانی و بیمارستان های اصفهان را نمی دانم اما حاضر به همکاری برای ارسال تجهیزات به اصفهان هستیم.

مارتین هورن در گفت و گوی آنلاین شهردار اصفهان با اشاره به اینکه کرونا به یک چالش در این شهر هم تبدیل شده است و با توجه به فاصله اندک این شهر با شهرهای درگیر با کرونا در آلمان، این شهر تاحدودی تحت تاثیر ویروس قرار گرفته است، گفت: در حال حاضر وضعیت تجهیزات درمانی و بیمارستان های اصفهان را نمی دانم اما حاضر به همکاری برای ارسال تجهیزات به اصفهان هستیم.

وی ادامه داد: امکان دیدار بین دو شهر در سال 2020 و تا عبور از بحران کرونا وجود ندارد اما از سال 2021 همکاری های دوجانبه از سر گرفته می شود.

وی افزود: ما می توانیم ارسال تجهیزات پزشکی را در این شرایط از طریق سفارت آلمان در ایران پیگیری کنیم که طرف ایرانی می تواند لیست نیازهای خود را به سفارتخانه تحویل دهد.

هورن، همچنین از آمادگی فرایبورگ برای آموزش و تبادل دانش با پزشکان ایرانی در زمینه بیماری کرونا از طریق بیمارستان های آلمان خبر داد و گفت: امکان این کار از طریق ویدئو کنفرانس نیز وجود دارد.

دیپلماسی شهری مکمل دیپلماسی رسمی کشور است

شهردار اصفهان نیز در این در گفت و گوی آنلاین و غیرحضوری با شهردار فرایبورگ، شهر خواهرخوانده اصفهان، دیپلماسی شهری را مکمل دیپلماسی رسمی کشور دانست و گفت: دیپلماسی شهری ضرورت راهبردی برای فعالیت در عرصه بین الملل است.

 قدرت اله نوروزی پیرامون همکاری های مشترک بین دو شهر خواهرخوانده اصفهان و فرایبورگ با اشاره به اینکه این دو شهر سابقه طولانی در ارتباط با یکدیگر داشته اند، اظهار کرد: همکاری های اصفهان و فرایبورگ به سال 2000 میلادی برمی گردد که ما در این راستا تبادل دانشجو و تبادل تجربیات ترافیکی دوجانبه داشته ایم.

وی ادامه داد: علاقه مند بودم در نهصدمین سالگرد تاسیس شهر فرایبورگ شرکت کنم که متاسفانه شرایط کرونایی این اجازه را به ما نداد و امیدوارم شرایطی فراهم شود تا گفت و گویی دوجانبه در ایران داشته باشیم.

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه دیپلماسی شهری ضرورت راهبردی برای فعالیت در عرصه بین الملل است، اظهار کرد: از همین رو نگاه ما به دیپلماسی شهری تزئینی نیست بلکه آن را مکمل دیپلماسی رسمی کشور می دانیم.

وی افزود: دیپلماسی شهری صرفا مختص شرایط پایدار نیست و در بحران ها باید شهرها به کمک هم بیایند تا بر مشکلات جهانی غلبه کنند.

نوروزی با اشاره به اقدامات چند جانبه اصفهان در زمینه مقابله با کووید 19 تصریح کرد: در این راستا وقتی متوجه شدیم شهر شیان به عنوان یکی از خواهرخوانده های اصفهان درگیر بیماری کرونا شده است با ارسال نامه به شهردار شیان، اعلام آمادگی برای کمک کردیم که متاسفانه ایران و اصفهان هم گرفتار این بیماری شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها