موج
کدخبر : ۳۴۰۵۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340593

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر اعلام کرد:

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهراز اعتبار یک میلیاردتومان وام جهت کمک به واحدهای صنفی آسیب دیده از بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، عباسعلی مسیبی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شهرستان خمینی شهر دارای 18500 واحد صنفی است که در ایام کرونا  1520واحد صنفی در پانزده روز گذشته مورد بازدید قرار گرفت که 153مورد تخلف به اداره بهداشت و تعزیرات ارجاع داده شدند.

وی توضیح داد: حدود1300 واحد صنفی بدون پروانه در شهرستان موجود است که پیگیر شناسنامه دار شدن آنها هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که با شیوع بیماری کرونا بسیاری از واحدهای صنفی متوجه ضررهای اقتصادی فراونی شدند، افزود: صندوق اصناف شهرستان تاکنون به 23 واحد صنف گیم نت نفری 3 میلیون تومان وام پرداخت نموده که این امر در خرداد ماه اتفاق افتاده است.

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر همچنین از بین واحدهای آسیب دیده واحدهای نساجی از بیشترین آسیب برخوردارشدند که با رایزنی های بسیار از بین 1800نفر درخواست دهنده وام به تعدادی از  واحدهای صنفی از وامی که به مبلغ یک میلیارد تومان برای شهرستان خمینی شهر در نظر گرفته شده به افراد مورد نظر 5میلیون تومان وام  تعلق میگیرد.

مسیبی تشریح کرد: شهرستان خمینی شهر بعد از استان قم دومین شهر در بحث تقسیم گوشت قرمز است ودر استان اولین شهرستان در عرضه دام قرار گرفته است.

وی در بحث صنعت درودگری توضیح داد: 2000 واحد صنف چوب در شهرستان موجود است که می توان پیشرفت خوب وچشمگیری در این زمینه به وجود آورد.

مسیبی به صنعت حوله بافی و موزاییک سازی اشاره کرد و گفت: در زمینه حوله  بافی بعد از شهر تبریز و در موزاییک سازی دارای رتبه هستیم و صادر کننده به کشور عراق نیز هستیم.

رییس اتاق اصناف شهرستان خمینی شهر به وجود ظرفیت و پتانسیل ورزشی در اتاق اصناف اشاره کردو اظهار نمود: دومین دوره مسابقات ویژه کسبه محترم تحت عنوان مسابقات پرتاب دارت شهرستان در سال 1398 برگزار شد که در مدت زمانی 10 روزه 1500 شرکت کننده شرکت کردند و به برترین ها هدایایی تقدیم شد و دور سوم این مسابقات به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده است.

این مقام مسئول گفت:همچنین  یادوراه شهدای اصناف در سال 97با حضور اصناف شهرهای استان در رشته پاورلیفتینگ برگزار شد که خمینی شهر به کسب رتبه برتر دست یافت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها