موج
کدخبر : ۳۴۰۳۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340369

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد، گفت: یکی از گامهای مهم طرح برخورد با دلالان زمین و مسکن، شناسایی و بازپس گیری اموال به ناحق تحصیل شده سودجویان و دلالان زمین و مسکن که مرتکب اعمال خلاف قانون شده‌اند می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمد حسین رحیمی زاده معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد از برگزاری دو کمیته فنی جهت بررسی دقیق زوایای اجرای این طرح خبر داد و گفت: با حضور تعدادی از مسئولان مرتبط، کارشناسان، صاحب نظران، حقوقدانان و افرادی از اتحادیه و صنف مشاورین املاک، دو کمیته فنی تشکیل و نظرات و پیشنهادات جمع بندی گردید.

این مقام قضایی، ابراز داشت: مقرر است سامانه ای طراحی گردد تا اطلاعات لازم در آن بارگزاری شود و قیمت‌های پیشنهادی که بر اساس نظر کارشناسان تعیین شده در سامانه درج گردد.  

وی بر پلمب بنگاه های املاک غیر مجاز تأکید کرد و اظهار داشت: اتحادیه املاک باید هرچه سریعتر به اعلام لیست بنگاه های املاک مجاز و فراخوان برای اخذ مجوز املاک غیر مجاز، پس از احراز صلاحیت عمومی آنها اقدام کند و بعد از آن در صورت عدم اخذ مجوز، نسبت به پلمب بنگاه‌ها‌ی غیر مجاز اقدام نمایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد تصریح کرد: اصل برخورد با بنگاه املاک غیر مجاز، وظیفه صنف و اتحادیه است اما به لحاظ عدم برخورد، و عدم نظارت صحیح، دستگاه قضایی از حیث احیای حقوق عامه ورود می کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها