موج
کدخبر : ۳۴۰۳۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340315

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از آغاز به کار انجام مراحل شماره گذاری و تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد قشم به پلاک ملی منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجتبی قهرمانی دادستان بندرعباس در حاشیه نشست مشترک با رئیس و کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت:به منظور قانونمند کردن همه دستگاه ها به موازات دستگاه های متناظر در کشور، اجرای طرح شماره گذاری و تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد قشم به پلاک ملی منطقه آزاد در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ضمانت عدم اجرای این طرح و عدم اقدام احتمالی از سوی بعضی از مالکین پلاک های فعلی در قانون پیش بینی شده، افزود: بارزترین نتیجه آن ممانعت از ادامه حرکت این خودروها و توقیف توسط پلیس راهور و پلیس راه خواهد بود.

 رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان هرمزگان نیز در خصوص نحوه آغاز مراحل شماره گذاری و تعویض پلاک خودروهای منطقه آزاد قشم گفت: برابر توافقات انجام شده و تفاهم نامه منعقده بین پلیس راهور استان و سازمان منطقه آزاد قشم، کلیه دارندگان پلاک منطقه آزاد قشم موظف هستند در مدت زمان چهارماهه تعیین شده در این تفاهم نامه، نسبت به تعویض پلاک خودروهای خود اقدام کنند.

 

وی هدف اصلی از اجرای این طرح را تأمین حقوق عامه و جلب رضایت عمومی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: به همین منظور هماهنگی های لازم جهت ارائه خدمات مطلوب به مالکان خودرو، برای مشارکت در این طرح صورت گرفته است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: این طرح مزایای فراوانی در بر دارد که با فراهم شدن بستر و زیرساخت های لازم، ارائه خدمات پس از شماره گذاری به مالکین پلاک های جدید به سادگی امکانپذیرخواهدبود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان هرمزگان زمان اجرای این طرح را 11 تیرماه تا یکم آبان ماه عنوان کرده و اذعان داشت: شهروندان و مالکین میتوانند از هم اکنون تا پایان زمان طرح که حدود چهار ماه است به پلیس راهور شهرستان قشم مراجعه و مراحل شماره گذاری و تعویض پلاک خود را انجام دهند که به منظور تسریع در ارائه خدمات مرتبط، ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز و سایر تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است تا به کلیه مراجعین در فرصت زمانی تعیین شده خدمات لازم ارائه شود.

 سرهنگ مجید صالح پور با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، تصریح کرد: با توجه به الزامات قانونی پیشبینی شده ازجمله احتساب پلاک های قدیمی در لیست پلاک های غیرمجاز برابر با بند 15 ذیل ماده یک آیین نامه راهنمایی و رانندگی پس از انقضای مهلت تعیین شده، تردد این خودروها در معابر عمومی استان ممنوع است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها