موج
کدخبر : ۳۳۹۸۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339868

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان گفت: طی ساعات بعد از ظهر درارتفاعات شرقی و شمالی استان رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، کیانوش عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان، گفت: طی امروز شنبه یازدهم مرداد ماه، تحت تاثیر فعالیت سامانه مونسونی، در دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس افزایش سرعت بادهای جنوب شرقی سبب مواج شدن دریا خواهد شد که توصیه می شود تا حد امکان شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند و تمهیدات لازم جهت تردد ایمن سایر شناورها صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نوسانات سرعت باد بین 30 تا 45 کیلومتر بر ساعت و حداکثر ارتفاع امواج دریا تا 1.5 متر پیش بینی می‌شود.

عارفی عنوان کرد: طی ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات  هرمزگان(به ویژه ارتفاعات شرقی و شمالی استان) رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی تگرگ همراه با افزایش لحظه ای سرعت باد پیش‌بینی می شود.

وی با بیان اینکه این شرایط جوی و دریایی، فردا نیز در منطقه حاکم خواهد بود، اضافه کرد: از نظر دمایی، تا روز دوشنبه نوسانات دمایی تغییر چندانی نخواهد داشت و از اواسط هفته تا پایان هفته، افزایش نسبی دما در استان پیش بینی می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها