موج
کدخبر : ۳۳۹۷۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339793

مدیرکل دامپزشکی کردستان از آمادگی ارایه خدمات رایگان به مردم توسط 8 کشتارگاه با رعایت موازین بهداشتی در سراسر استان کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، مجتبی ورمقانی بعداز ظهر امروز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران رسانه های استان با بیان اینکه نظارت‌ها با هدف ایفای نقش دامپزشکی استان در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و بیماری تب کریمه کنگو انجام می‌شود، اظهار داشت: این اداره کل در این راستا طبق مصوبات ستاد ملی کرونا دو دستورالعمل را برنامه ریزی کرده است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: 60 گروه از امروز فعالیت نظارتی و بهداشتی خود برای بررسی دام‌های ذبح شده در عید قربان را آغاز کرده و این روند تا فردا جمعه ادامه دارد.

وی اضافه کرد: ذبح دام‌ها در کشتارگاه‌ها اولین پیشنهاد و برنامه کاری دامپزشکی در روز عید قربان است که برای این منظور هشت کشتارگاه در شهرهای سنندج، دیواندره، مریوان، سروآباد، سقز، بانه، بیجار و قروه آماده ارایه خدمات رایگان به مردم هستند.

مدیرکل دامپزشکی کردستان افزود: این خدمات شامل کشتار رایگان و حمل مجانی لاشه تا درب منزل در روزهای پنجشنبه و جمعه بوده و در تمام این مراحل رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اولویت است.

ورمقانی یادآور شد: همچنین در صورتی که مردم تمایل داشته باشند دام‌ها را در منازل خود ذبح کنند می‌توانند به منظور پیشگیری از شیوع بیماری‌های کووید 19 و تب کریمه کنگو با شماره‌های شبکه دامپزشکی شهرستان‌ها یا سامانه 1512 برای اعزام گروه نظارتی تماس بگیرند.

وی گفت: این اداره کل برای امروز پنجشبه و فردا جمعه 60 گروه نظارتی و بهداشتی را مامور نظارت بر دام‌های ذبح شده کرده تا طبق تماس‌های مردمی به تمام نقاط استان اعزام کند.

ورمقانی تاکید کرد: همچنین طبق مصوبات ستاد ملی کرونا امسال مراکز عرضه موقت دام زنده در استان به مناسبت عید سعید قربان راه اندازی نشد اما مردم می توانند دام‌های مورد نیاز خود را از مراکز عرضه بهداشتی که دامپزشک در آنها مستقر است برای تهیه دام مورد نظر خود اقدام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها