موج
کدخبر : ۳۳۹۷۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339729

رییس دادگستری یزد گفت: ارتقاء اثر گذاری فعالیت و اقدامات قضایی، در گرو تهیه و تدوین یک پیوست رسانه ای مناسب است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رییس دادگستری یزد در نشست شورای قضایی استان یزد که به صورت مشترک با شورای روابط عمومی های دستگاه قضایی استان برگزار شد، افزود: باید با تولید محتوا، افکار عمومی را جهت دهی و همسو با عدالت کرد.

 

وی تصریح کرد: همواره حق و عدالت منتهای آمال بشر و یکی از دغدغه های همیشگی جوامع بوده، لذا باید با آگاه سازی مردم و اطلاع رسانی سریع، به موقع و حرفه ای، مردم را در جریان فعالیتها و اقدامات دستگاه قضایی قرار داد.

این مقام قضایی، پذیرش اجرای برخی احکام خاص را بدون تبیین زوایای آن، سنگین برای جامعه اعلام کرد و بیان داشت: اگر مردم به صورت حرفه ای و هنرمندانه در جریان امور قرار گیرند و توجیه افکار عمومی صورت پذیرد، خود مطالبه گر دستگاه قضایی در اجرای عدالت می شوند و اجرای احکام سنگین را برای ایجاد امنیت، آرامش و حفظ آسایش شهروندان، به عنوان امری اجتناب ناپذیر و ضروری، خواهند پذیرفت.

رئیس کل دادگستری استان یزد، گفت: در گذشته، قدرت نظامی، معیار اقتدار و قدرت حکومت ها بود و در دوره هایی نیز مسایل اقتصادی و ثروت می توانست تعیین کننده قدرت یک حکومت باشد، اما باید اذعان کرد در عصر انفجار اطلاعات، قدرت و اقتدار جوامع به قدرت رسانه ای و اطلاعاتی هوشمندانه است.

وی مرکز ثقل مدیریت امور رسانه ای و اطلاع رسانی را روابط عمومی ذکر کرد و ابراز داشت: روابط عمومی، حرفه و شغل نیست، بلکه یک هنر و علم است که باید با بکارگیری علوم مختلف به مدیریت امور رسانه ای بپردازد.

دهشیری، اخذ بازخورد های مردمی از موضوعات مهم اجتماعی را وظیفه روابط عمومی دانست و گفت: حلقه وصل بین مدیران و مردم و حتی بین مدیران و مجموعه کارکنان، روابط عمومی است که باید با مدیریت امور، بیشترین همگرایی و اتحاد و همدلی را ایجاد نماید.

وی کار روابط عمومی را یک رسالت حساس و سرشار از استرس و فشار روانی معرفی کرد و اظهار داشت: به علت حساسیت کار، فعالیت در روابط عمومی به ویژه در دستگاه قضایی در زمره مشاغل سخت محسوب می شود و نیازمند حمایت مدیران و مسئولان ارشد می باشد.

رئیس کل دادگستری استان یزد به برگزاری جشنواره عدلیه و رسانه اشاره کرد و گفت: این جشنواره که برای مدت یک سال از هفته قوه قضاییه سال99 تا هفته قوه قضاییه سال 1400 برنامه ریزی شده است، ایجاد یک وحدت رویه در ارتباط با رسانه ها و تحقق یک ارزیابی موفق، کامل و حرفه ای از تعامل رسانه ها با دستگاه قضایی استان را به عنوان هدف دنبال می کند و ضروری است که مدیران دستگاه های عضو شورای قضایی استان، با حمایت بیشتر از روابط عمومی های خود، از این فرصت رسانه ای به نحو احسن بهره گیرند.

وی با اشاره به عملکرد روابط عمومی دادگستری استان یزد، در سال 98 ، ابراز داشت: روابط عمومی دادگستری با تولید 495 خبر و گزارش، رتبه چهارم کشور در تولید اخبار، رتبه دوم کشور در انتشار اخبار استان یزد در پرتال قوه قضاییه و رتبه نهم کشور در خبرگزاری میزان را کسب کرده است و حال انتظار است دستگاه های شورای قضایی نیز، با استفاده از این فرصت هم در تولید اخبار و گزارش های مفید برای جامعه با رویکرد پیشگیری و آگاه سازی، پر فروغ تر ظاهر گردند و هم نسبت به فرهنگ سازی، آموزش و ارتقاء آگاهی های عمومی و حقوقی آحاد جامعه اهتمام بیشتری داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها