موج
کدخبر : ۳۳۹۶۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339657

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان قم درعین‌حال همکاری مستمر مردم در استفاده بهینه از برق و رعایت راهکارهای مدیریت مصرف را مانع از خاموشی اضطراری دانست و یادآور شد: از ابتدای سال تاکنون با همکاری مشترکان قطعی برنامه‌ریزی‌شده و نوبتی در استان نداشتیم.

به گزارش خبرگزاری موج قم، مهدی آهنین ‌پنجه در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه قم در روز گذشته یکی از گرم‌ترین روزهای خود را سپری کرد، اظهار کرد: در روز گذشته دمای شهر قم به 46 درجه و کمینه آن به 28 درجه رسید، در نتیجه همشهریان قمی باید وسایل سرمایشی خود در منزل و یا محل کار را به صورت 24 ساعته روشن کنند تا به آسایش برسند.

وی با اشاره به رشد شدید مصرف برق درنتیجه افزایش دمای هوا گفت: همین امر کاهش راندمان تاسیسات و تجهیزات برق را به دنبال دارد و منجر به اختلال‌هایی در شبکه ازجمله فیوز سوزی، پارگی کابل و درنهایت قطعی برق می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم با یادآوری اینکه در روز گذشته ۲ مرحله به دلیل احتمال خطر خاموشی گسترده در شبکه سراسری (بلک اوت) دستور خاموشی برای قم صادر شد، خاطرنشان کرد: البته به دلیل همکاری مشترکان و قرارگیری قم در محدوده سبز مصرف برق، خاموشی اضطراری اعمال نشد.

آهنین‌پنجه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تولید برق در کشور با تمام ظرفیت بیان کرد: در حال حاضر نیروگاه‌های آبی کشور نیز در مدار تولید قرار دارند اما به دلیل محدودیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد اگر همکاری‌ها تداوم نداشته باشد خاموشی‌های نوبتی دور از ذهن نیست.

وی در پایان ضمن قدردانی از همکاری مشترکان در کاهش مصارف خود و استفاده بهینه از برق، بر ضرورت ادامه این همکاری‌ها برای گذر از روزهای گرم تابستان امسال تاکید کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها