موج
کدخبر : ۳۳۹۶۲۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339627

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: تخلیه و بارگیری کالای یخچالی در اسکله شهید باهنر بندرعباس 98 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ​حمیدرضا محمدحسینی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان با اشاره به رشد 98 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی در بندر شهید باهنر  گفت: بخش عمده‌ی صادرات کالای یخچالی میوه و سبزیجات و فرآورده‌های لبنی است.

وی ضمن بیان اینکه صادرات کالا‌های نفتی بیش از ۲ ونیم برابر افزایش داشته است، تصریح کرد: از مجموع تخلیه و بارگیری۶۷۴ هزار و ۱۸۱ تن کالا و ۹۰ هزار و ۱۷۲ تن به صادرات کالای نفتی اختصاص دارد.

محمد حسینی افزود: هزار و ۷۵۶ فروند شناور در این بندر پهلو گرفتند که از این میزان۱۷۸ فروند از شناور‌ها بالای هزار تن هستند.

بندر چند منظوره شهید باهنر با برخورداری از ۱۲ پست اسکله، دسترسی به آب‌های آزاد، نزدیکی به کشور‌های حاشیه خلیج فارس، اتصال به کریدور شمال-جنوب از طریق شبکه بین المللی جاده‌ای و همچنین آبخور مناسب برای پهلوگیری انواع شناور‌ها در بین تجار و سرمایه گذاران منطقه به عنوان یک پایگاه راهبردی تجاری تبدیل شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها