موج
کدخبر : ۳۳۹۶۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339615

صغری پیرفرشی خبرداد:

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از شناسایی ظرفیت‌های ایجاد بوم‌گردی در روستاهای استان خبر داد .

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، صغری پیرفرشی معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل از شناسایی ظرفیت‌های ایجاد بوم‌گردی در روستاهای استان خبر داد و گفت:با شناسایی روستاهای هدف اطلاع‌رسانی در مورد نحوه و اهداف توسعه بوم‌گردی به جوامع محلی انجام و توزیع متوازن بومگردی  در روستاهای مستعد تحقق می‌یابد.

وی افزود: روستاهای مستعد سرمایه‌گذاری در حوزه بوم‌گردی که دارای ظرفیت‌های بالقوه در این حوزه هستند در این استان شناسایی می‌شود..

فرشی با بیان اینکه در گذشته مجوزهای صادره بوم‌گردی متمرکز بر چند روستا بوده است، اظهارداشت: با توجه به گستردگی روستاهای استان و جذابیت‌های ویژه تاریخی و طبیعی هر یک از روستاها در تلاش هستیم تا مجوزها به صورت متوازن به روستاهایی که دارای ظرفیت‌های بالقوه هستند، مجوزهای راه‌اندازی واحدهای بوم‌گردی اعطا شود.

 معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل بیان کرد:تاکنون از ۳۷ منطقه نمونه گردشگری استان اردبیل در هفت منطقه نمونه گردشگری شورابیل اردبیل ، برجلو و سقزچی نیر، خیاو تا گردولی مشگین‌شهر، فندقلو نمین، طبیعت سبز پارس سرعین و سد گیلارلو گرمی برای سرمایه‌گذاری کلان مجوز داده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها