موج
کدخبر : ۳۳۹۳۶۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339362

برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا ؛

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: به منطور جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مردم دام زنده خود را از کشتارگاه ها تهیه کنند و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری  موج هرمزگان، محمد جانباز مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت:  برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا مردم دام زنده و گوشت موردنیاز خود را از کشتارگاه‌ها تهیه و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه ۲۸ گروه ثابت و سیار اداره کل دامپزشکی هرمزگان در روز عید قربان نظارت بر ذبح سالم و شرعی دام زنده در کشتارگاه‌ها برعهده دارند، افزود: این گروه شامل ۱۵ دامپزشک، ۲۷ بازرس بهداشت گوشت، و ۱۶ نفر ناظر ذبح شرعی است.

محمد جانباز هدف از استقرار این گروه‌ها را حفظ سلامت عمومی جامعه، جلوگیری از انتقال بیماری بین دام و انسان، و ذبح سالم و شرعی دام عنوان کرد.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: در روز عید قربان گروه‌های سیار نیز در مناطق مختلف شهر گشت زنی و بر ذبح دام‌های مردمی نیز نظارت می‌کنند.

وی با اشاره به فصل تابستان و گرمای هوا گفت: تب کریمه کنگو یک بیماری حاد خونریزی دهنده است که از دام زنده به انسان منتقل می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان گفت: این بیماری خطرناک در دام زنده علائم خاصی ندارد و تنها در انسان با سردرد، حالت تهوء، اسهال و استفراغ و خونریزی زیرپوستی تشخیص داده می‌شود.

وی افزود: برای پاسخگویی به سوالات شهروندان و نیاز آنان در روز عید قربان ادارات دامپزشکی در شهرستان‌ها فعال اند.

جانباز همچنین از خانواده‌ها خواست برای از بین بردن عامل بیماری در دام، گوشت گرم ذبح شده را ۲۴ ساعت در یخچال نگهداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها