موج
کدخبر : ۳۳۹۱۱۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-339117

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: ۱۸ قلم کالای استان به روسیه صادر می‌شود و افزایش نوع صادرات نیز برنامه ریزی شده است تا مراودات بیشتری را شاهد باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، احمد حسین زادگان بعدازظهر شنبه در دیدار نماینده یک هلدینگ اقتصادی روسیه یا اشاره به اینکه مازندران دارای ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اقتصادی مناسبی هست اظهار داشت : واحدهای خرد تولیدی استان محصولات با کیفیتی دارند که ظرفیت خوبی برای صادرات از سوی این هلدینگ اقتصادی است.

وی در ادامه با تاکید براینکه واحدهای تولیدی که تمایل به صادرات دارند باید استانداردهای کشور مقصد را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: ماهیان خاویاری و مرکبات ضمن اینکه دارای استاندارد لازم هستند، حجم تولید خوبی را نیز دارا هستند تا بخشی از نیازهای کشور روسیه تأمین شود.

حسین زادگان به نیاز چوب واحدهای سلولزی استان اشاره کرد و اظهار داشت: شرکت‌های بزرگ و خوبی در حوزه تولید سیمان و لبنیات در استان فعال هستند که محصولات دارای استاندارد برای صادرات به روسیه را دارند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه ۱۸ قلم کالای استان به روسیه صادر می‌شود، گفت: مجموعه تولید ماهیان خاویاری آقای اسلامی در جویبار در منطقه آسیا کم‌نظیر است و به زودی با راه اندازی پایانه صادراتی قابلیت‌های این مجموعه منحصربفرد افزایش خواهد یافت.

حسین زادگان گل و گیاه و ماهیان قزل‌آلا را از دیگر محصولات صادراتی استان نام برد و افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تولید محصولات شیلاتی در سالجاری ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

وی در پاسخ به درخواست طرف روسی مبنی بر ساخت سیلو جهت واردات غلات در بندرامیرآباد و واردات گوشت گوساله نیز گفت: در واردات تابع دستورالعمل‌های دولت هستیم و در قبال صادرات کالاهای استان از سوی طرف روسی، حمایت‌های قانونی لازم را از نیازهای وارداتی این شرکت انجام خواهیم داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها