موج
کدخبر : ۳۳۸۹۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338971

وهب مختاران:

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با اشاره به اقدامات انجام شده در فنی و حرفه ای استان، از نقش بی بدیل فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال و تمرکز بر افزایش مهارت های کاربردی منجر به اشتغال بر اساس مطالعات و نیازسنجی های بدست آمده است، سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، وهب مختاران، مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان در هفته ملی مهارت ضمن تبریک این هفته به تمام ذینفعان این مهم، به شرحی مختصر در خصوص اقدامات و اتفاقاتی که در این حوزه روی داده است، پرداخت.

مختاران با بیان اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در کسب و افزایش مهارت های فردی و  اجتماعی، عنوان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای به صورت های مختلف و در بخش های خصوصی و دولتی انجام می شود.

وی با اشاره به آموزش هایی که در بخش دولتی انجام می شود، مطرح کرد: این آموزش ها در کارگاه های ثابت شهری، کارگاه های پادگان، روستا، زندان ها، کارگاه های سیار شهری، مهارت آموزی در محیط کارواقعی، مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی، سکونتگاه های غیررسمی، کارگاه های صنایع، آموزش در مراکز درمانی تحت پوشش و ... را شامل می شود.

وی از تفاهم نامه و انعقاد قرار داده با دستگا های مختلف و همینطور دانشگاه ها سخن گفت و این ارتباط را در افزایش مهارت های کاربردی و منتج به اشتغال و نتیجه بسیار موثر خواند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و موسسه آزمون استخدام های بخش خصوصی، گفت: انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان و موسسه آزمون استخدام های بخش خصوصی در سطح کشور به عنوان بزرگترین مرکز احراز صلاحیت و استخدام بخش خصوصی  به منظور گسترش معرفی مهارت آموختگان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان به شرکت های خصوصی ، دانش بنیان و فناور و همچنین توسعه آموزش های تقاضا محور جهت رفع خلأهای آموزشی و بهبود کیفیت آن منعقد شده است.

وی افزود: با تزریق افراد دارای مهارت به بخش های خصوصی و چرخه تولید ، سطح کیفی و کمی تولیدات بالاتر رفته و اشتغال بوجود آمده ، اشتغالی مولد و پایدار است .

 وهب مختاران عنوان کرد: خوشبختانه طی سالهای اخیر ، کارآفرینان ، بنگاه‌های اقتصادی و بخش خصوصی در جذب نیرو ، توجه خود را به مهارت آموختگان مراکز آموزش فنی و حرفه ای معطوف کرده است و بکارگیری افراد دارای مهارت را در اولویت برنامه های استخدامی خود قرار داده اند .

وی از  تفاهم نامه آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با شرکت برق استان یاد کردو عنوان کرد:  تفاهم نامه مذکور موجبات افزایش مهارت نیروی انسانی و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات (محصولات- خدمات) خواهد بود.

 وهب مختاران با مطرح ساختن موضوع برگزاری دوره های آموزشی متناسب با اهداف و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، بیان داشت:آموزش و توانمند سازی شاغلین در رشته های فنی مد نظر  در شرکت ها با حضور مربیان مجرب و کارآ زموده این اداره کل برگزار می شود.

وی از برگزاری آزمون تعیین سطح معرفی شدگان به دوره سخن گفت و افزود: شرکت  کنندگان در دوره ،بعد از اتمام وکسب نمره قبولی می توانند گواهینامه ی مهارت دریافت کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها