موج
کدخبر : ۳۳۸۷۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338767

باحضور معاون فناوری رئیس جمهور انجام شد؛

با حضور معاون علمی تحقیقاتی رییس جمهوری در اصفهان "سامانه زیست ایران" رونمایی شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، سامانه زیست ایران ارائه دهنده خدمات پردازش در زمینه ارائه تحلیل داده و داده ورزی زیست پزشکی به محققان کشور فعالیت می‌کند.

معاون علمی فناوری رییس جمهوری همچنین از محصولات فناورانه حوزه سلامت دیجیتال که توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و هسته‌ها و شرکت‌های فناوری مستقر در مرکز سلامت دیجیتال تولید داده شده بود، بازدید کرد.

متراژ شبیه‌ساز صدا‌های قلب و ریه، کیوسک تصویر برداری چشم، قندون پرستار همراه دیابت، سامانه راهبری بیماران، نرم افزار سلامت همراه و فعالیت‌های چندین شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت دیجیتال از جمله غرفه‌های این نمایشگاه بود.

همچنین در این آیین تفاهم نامه همکاری و راه‌اندازی سرای سلامت دانشگاه علوم پزشکی، اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی و مخابرات منطقه  اصفهان به امضا رسید.

مرکز نوآوری سلامت دیجیتال اصفهان محل استقرار تیم‌های فناوری در حوزه بین رشته‌ای سلامت دیجیتال است که با بهره گیری از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های ایجاد شده در این مرکز به تولید و توسعه محصولات حوزه سلامت دیجیتال می‌پردازند.

در سفر یک روزه سورنا ستاری به استان اصفهان قرارداد احداث «پارک تجهیزات پزشکی» در اراضی شهرک علمی و تحقیقاتی به مساحت ۲۳ هکتار منعقد می‌شود.

همچنین بازدید از نمایشگاه محصولات فناورانه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و افتتاح ساختمان شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، مرکز نوآوری سلامت دیجیتال، کارگاه تلاش شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و کارخانه نوآوری اصفهان، شرکت در نشست "اقتصاد دانش بنیان  و جهش تولید استان اصفهان" از دیگر برنامه های معاون فن آوری ریئس جمهور با اصفهان است.

به گزارش موج؛ در بخشی از این تفاهم نامه آمده است: این تفاهم نامه به منظور ایجاد و گسترش و همفکری و همکاری و توسعه آموزشی پژوهشـی و فنـاوری  فی مابین مرکز شتاب دهی مشاهیر از طرف مخابرات منطقه اصفهان بـه نماینـدگی آقـای مهنـد ناصـر  مشایخی که از این پس مرکز نامیده می شود و دانشگاه علوم پزشـکی اصـفهان بـه نماینـدگی خـانم  دکتر طاهره چنگیز که از این پس دانشگاه نامیده می شود توافق و به امضاء می رسد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها