موج
کدخبر : ۳۳۸۷۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338766

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ابراز نگرانی از شیوع شدید ویروس کرونا در کردستان گفت: بر طبق آخرین آمار افزایش 37 نفری در 24 ساعت گذشته ، نشان از عدم رعایت موارد بهداشتی توسط شهروندان دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دکتر فرزین رضاعی بعداز ظهر امروز چهارشنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر 213 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در توحید سنندج: 103 نفر، بعثت سنندج: 1نفر، کوثر سنندج: 17 نفر، امام خمینی(ره) سقز: 26 نفر، فجر مریوان: 20 نفر، شهید بهشتی قروه: 15 نفر، امام حسین بیجار: 6 نفر، بیمارستان سینای کامیاران: 8 نفر، امام خمینی (ره) دیواندره: 2 نفر، رازی بانه: 12 نفر، شهدای دهگلان: 2 نفر و صلاح الدین بانه: 1 نفر بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 60 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی از مرگ 6 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 379 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 75نفر در سقز، 127 نفر در سنندج، 30 نفر در قروه، 29 نفر در بانه، 21 نفر در مریوان، 25 نفر در بیجار، 36 نفر در کامیاران، 26 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها