موج
کدخبر : ۳۳۸۶۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338626

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم خبرداد؛

مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: ۳۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در سال ۹۸ به متقاضیان استان داده شده که قم با ۹۳ درصد پرداخت وام به زوج ها، بعد از تهران استان دوم کشور در پرداخت تسهیلات ازدواج بوده‌است.

به گزارش خبرگزاری موج قم، رسول منعم مدیر کل ورزش و جوانان ، در نشست خبری با خبرنگاران، با اشاره به شرایط ویژه استان ناشی از شیوع کرونا اظهار داشت: باید برنامه‌های صورت گرفته در حوزه ورزش و جوانان در استان متناسب با این شرایط باشد.

وی با بیان اینکه به همت دولتمردان طی سال‌های اخیر اقدام‌های موثری در عرصه جوانان در سطح کشور انجام شده‌است ،گفت: وام ازدواج در سال ۹۶، سه میلیون تومان برای هر زوج بود که این وام در سال ۹۹ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته‌است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، ادامه داد: هر زوج جوان در ابتدای زندگی می‌توانند از ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات وام ازدواج برخوردار باشند که این تسهیلات در کمترین زمان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

وی گفت: برگزاری ۳۷۰ دوره آموزشی قبل، حین و پس از ازدواج، تقویت و گسترش مراکز مشاوره، تقویت و راه اندازی مجمع خیرین ازدواج، اجرای جشنواره های متعدد پیرامون ازدواج، تقدیر از زوج‌های موفق از جمله اقدام های صورت گرفته در سال های اخیر است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، خاطرنشان کرد: مراحل قانونی مجمع خیرین ازدواج از سال گذشته آغاز شده‌است که با راه اندازی رسمی این مجمع، کمک بسیار زیادی به امر ازدواج به ویژه برای زوج‌های نیازمند خواهد بود.

منعم، با تاکید بر ضرورت اصلاح برخی قوانین درسطح کشور برای کاهش هزینه‌های ازدواج گفت: ازدواج آسان به ویژه درشرایط کنونی شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفته‌است که در این زمینه پویش‌هایی توسط سمن‌های تخصصی استان آغاز شده‌است.

وی با تشریح برنامه های هفته ازدواج این اداره کل بیان کرد: اجرای ۱۱۰ برنامه فرهنگی و آموزشی توسط دستگاه‌ها و سمن‌های مختلف استان، دیدار با علما و ائمه جمعه قم، برگزاری مسابقه کتابخوانی پیرامون آموزش های مهارت‌های مورد نیاز زوج‌ها و همچنین مشاوره رایگان توسط ۱۰ مرکز مشاوره از جمله برنامه های هفته ازدواج درقم است.

منعم با تاکید بر اجرای پویش‌های مختلف برای کمک به ازدواج جوانان اظهار داشت: اجرای پویش تسهیل اجاره بهای زوج‌های جوان، اجرای پویش ازدواج آسان و بدون مراسم، اجرای پویش برای معرفی زوج های موفق از جمله طرح های فرهنگی و اجتماعی برای تسهیل ازدواج جوانان است که توسط سمن های تخصصی استان اجرا می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، ادامه داد: برگزاری پنج نشست تخصصی، ایجاد نمایشگاه ویژه ازدواج، تولید محتوای رسانه ای، اقدام‌های فرهنگی در فضای حقیقی و مجازی، افتتاح مرکز مشاوره تخصصی در حوزه ازدواج، تجلیل از زوج‌های جامعه پزشکی فعال در مبارزه با کرونا و همچنین رونمایی از نرم افزار مشاوره رایگان از دیگر برنامه‌های هفته ازدواج در قم است.

وی با اشاره به مصوبه ستاد مدیریت کرونا در استان و کشور پیرامون فعالیت‌ها در مناطق زرد و قرمز گفت: در مناطق بحرانی و قرمز تمام فعالیت همایش‌ها، جشنواره‌ها و جلسات لغو شده‌است ولی فعالیت‌های ورزشی تنها در مراکز قرمز تعطیل اعلام شده‌است و در مناطق زرد و سفید در حال حاضر مانعی برای فعالیت های ورزشی وجود ندارد.

منعم گفت: به جز مسابقات و همایش ها و ورزش‌های پر برخورد مانند کشتی، تکواندو و کاراته، فعالیت هیات های ورزشی در مناطق زرد استان مانع ندارد.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، اظهار داشت: بدهی استان به قهرمانان ملی خود، تنها مربوط به سال ۹۸ است و در این زمینه قم جزو استان‌های پیشتاز در کشور است.

منعم ادامه داد: در سال های گذشته به منظور تقدیر از قهرمانان آسیایی و جهانی، با برگزاری همایشی از این قهرمانان تقدیر می شد که امسال به دلیل شرایط کرونا، متاسفانه تاکنون امکان برگزاری این مراسم فراهم نشده‌است.

مدیرکل ورزش و جوانان قم، با بیان اینکه نیاز به بسته‌های حمایتی بیشتر برای کمک اقتصادی به آسیب های وارد شده به باشگاه ها و ورزشکاران است، اظهار داشت: از آغاز کرونا، تلاش هایی برای پرداخت تسهیلات به باشگاه ها، مربیان و ورزشکاران در دستورکار قرار گرفت که نتیجه این تلاش ها، تامین ۴۰ میلیارد ریال وام برای ورزش قم است.

وی در ادامه با اشاره به مصاحبه انتقادی شعبانی قهرمان بین المللی پاراتکواندوی استان گفت:در این زمینه به هیات تکواندو تذکر داده شده‌و قرار است در روزهای آینده از این قهرمان افتخارآمیز نیز تقدیر شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها