موج
کدخبر : ۳۳۸۳۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338331

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اعلام روز بدون مرگ بیماران مبتلا به ویروس کرونا در کردستان گفت: بر طبق آخرین آمار از افزایش 22 نفری مبتلایان به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته ، خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، دکتر فرزین رضاعی  بعداز ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه های استان، اظهار کرد: در حال حاضر 244 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان های توحید سنندج: 110 نفر، بعثت سنندج: 2 نفر، کوثر سنندج: 23 نفر، امام خمینی (ره) سقز: 23 نفر، فجر مریوان: 29 نفر، شهید بهشتی قروه: 16 نفر، امام حسین بیجار: 12 نفر، بیمارستان سینای کامیاران: 11 نفر، امام خمینی (ره) دیواندره: 1 نفر، رازی بانه: 11 نفر، شهدای دهگلان: 3 نفر، صلاح الدین بانه: 2 نفر و شهید چمران سرواباد: 1 نفر بستری هستند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 63 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه ( آی سی یو) بستری هستند.

دکتر رضاعی با بیان اینکه  در 24 ساعت گذشته تاکنون هیچ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان فوت نشده است آمار جانباختگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 372 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 73 نفر در سقز، 127 نفر در سنندج، 27 نفر در قروه، 29 نفر در بانه، 20 نفر در مریوان، 25 نفر در بیجار، 36 نفر در کامیاران، 25 نفر در دیواندره و 10 نفر در دهگلان جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها