موج
کدخبر : ۳۳۸۲۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338257

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس گفت: به منظور ارتقای امنیت بهداشتی رانندگان و مسافران شهری در اپیدمی کرونا، ناوگان حمل و نقل شهری بندرعباس به اپلیکیشن پرداخت الکترونیکی مجهز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین اخلاقی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، صبح امروزدر بازدید از خطوط تاکسی شهر بندرعباس، با اشاره به اینکه پرداخت کرایه تاکسی به صورت نقد یکی از چالش های رانندگان و شهروندان بخصوص در زمان انتشار ویروس کرونا بوده که با ارائه این خدمت به شهروندان امید می رود دریافت و پرداخت پول نقد در ناوگان حمل و نقل عمومی تا حد چشمگیری کاهش یابد، عنوان کرد: از هفته آینده عملیات نصب و راه اندازی خدمات پرداخت الکترونیک با نصب اپلیکیشن QR کد در تاکسی ها و اتوبوس های درون شهری  بندرعباس آغاز می شود تا شهروندان بتوانند بصورت آنلاین کرایه خود را پرداخت کنند.

وی در تشریح هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل عمومی گفت: در این طرح به هر راننده یک برچسب بارکد داده شده و کد به شماره حساب بانکی او متصل می‌شود. در سمت دیگر یک اپلیکیشن مخصوص تلفن‌ همراه وجود دارد که مسافر با نصب آن روی گوشی خود ، مبلغ کرایه را پرداخت کند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس اظهار کرد: برای پرداخت کرایه به صورت هوشمند و آنلاین، مسافر نخست کد QR درون خودرو را که معمولا پشت صندلی قرار دارد، با دوربین تلفن‌ همراه اسکن می‌کند، سپس مبلغ کرایه نمایش داده می شود که با وارد کردن مبلغ مدنظر، کرایه از حساب مسافر کسر و به حساب راننده واریز می شود، با این اجرای این طرح در شرایط کنونی جامعه که همه درگیر بیماری کرونا هستند، دیگر نگرانی از حمل پول خرد و پرداخت کرایه برای مسافر و راننده وجود ندارد و همه چیز آنلاین و بسرعت انجام می‌شود.

اخلاقی خاطرنشان کرد: در  راستای اجرا و عملیاتی کردن این طرح نیروهای لازم در خطوط تاکسی سطح شهر برای آموزش به رانندگان و راه اندازی اپلیکیشن مربوطه روی تلفن همراه رانندگان تاکسی مستقر می شوند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، با اشاره به لزوم ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان اضافه کرد: یکی از نیازهای جامعه توسعه یافته ارائه خدمات الکترونیکی به مردم در همه حوزه ها است.

اخلاقی تصریح کرد: برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان ، بستر استفاده از کارت بلیط الکترونیکی( کارت شهروندی)  با استفاده از دستگاه کارتخوان در اتوبوس های سازمان برای شهروندان   فراهم خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار کرد: شهروندان گرامی با خرید کارت های شهروندی از جایگاه های فروش مشخص شده توسط سازمان( این جایگاه ها متعاقبا اعلام خواهد شد) در سفرهای درون شهری خود با اتوبوس، و اسکن کارت الکترونیکی بر روی دستگاه در اتوبوس، اقدام به پرداخت کرایه خواهند کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها