موج
کدخبر : ۳۳۸۱۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338143

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان گفت: در حال حاضر متوسط مصرف برق هرمزگان 3 درصد بیشتر از متوسط کشور است که در صورت ادامه این روند ناچار به اعمال خاموشی در برخی نقاط استان خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هاجر عبدی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان، افزود: افزود: با افزایش دما در استان اوج مصرف برق در این هفته به 2 هزارو 314 مگاوات رسید. درحال حاضر نیز تمام تمهیدات لازم برای این موضوع سنجیده شده، اما این موضوع به میزان همکاری مشترکین بستگی دارد. اگر شهروندان در ساعات اوج مصرف یعنی از ساعت 13 تا 17 همراهی کنند، قطعا برای تامین برق به مشکل برنخواهیم خورد. توصیه می کنیم شهروندان از کولر های اضافه استفاده نکنند و زمان استفاده از سایر لوازم پر مصرف را به ساعات دیگر موکول کنند.

وی اظهار داشت: در سال گذشته اوج مصرف در تاریخ 16 مرداد به میزان 2 هزارو 228 مگاوات به ثبت رسید که با توجه به در پیش بودن مرداد ماه و تداوم موج گرما پیش بینی می شود مصرف برق افزایش یابد. در حال حاضر متوسط مصرف برق هرمزگان 3 درصد بیشتر از متوسط کشور است که در صورت ادامه این روند ناچار به اعمال خاموشی در برخی نقاط استان خواهیم بود.

عبدی اظهار کرد: استان هرمزگان دارای 711 هزار مشترک است، که عمده آن را مشترکین خانگی تشکیل می دهند. با توجه به اینکه در گرمترین روزهای فصل تابستان قرار داریم ،اگر شهروندان همراهی نکنند این میزان مصرف افزایش پیدا خواهد کرد.

وی، همکاری مردم با سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف برق به ویژه مدیریت مصرف در ساعات اوج بار، برای تأمین برق مطمئن و پایدار برای تابستان امسال را خواستار شد و افزود: در صورت همکاری مردم و استفاده صحیح از انرژی برق، تابستان امسال را بدون مشکل سپری خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان افزود: کارکنان صنعت برق استان تمامی تلاش خود را برای تأمین برق مطمئن و پایدار به کار می‌گیرند و امید است مشارکت همگانی و مسئولیت پذیری تمام اقشار جامعه در مدیریت مصرف انرژی برق را شاهد باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها