موج
کدخبر : ۳۳۸۰۴۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-338048

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار جان باختگان‌ها به ۴۳۵ نفر افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۱ بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باختند و شمار جان باختگان‌ها به ۴۳۵ نفر افزایش یافت.

وی افزود: به رغم کاهش ۱۳ درصدی مراجعه بیماران و ۲۲ درصدی جان باختگان نسبت به هفته قبل، هرمزگان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

حسین فرشیدی با اشاره به اینکه اکنون ۹۴ بیمار در آی سی یو بستری اند و حال ۴۶ نفر از آن‌ها وخیم است بیان کرد: ۱۰ تا ۱۸ تیرماه شاهد بیشترین آمار بستری‌ها و فوتی‌ها در استان بودیم که آمار فعلی استان نشان دهنده عبور هرمزگان از اوج این بیماری است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، کاهش نسبی آمار را شکننده دانست و تصریح کرد: در صورت رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی، برگزاری مراسم‌ها و دورهمی‌ها و همچنین استفاده نکردن از ماسک شاهد بازگشت وضعیت به حالت قبل و حتی بدتر خواهیم بود.

وی استفاده از ماسک را از مهمترین عوامل در جلوگیری از انتشار کرونا عنوان کرد و گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد تا دیروز نزدیک به ۸۷ درصد مردم از ماسک استفاده کرده اند.

فرشیدی با اشاره به اینکه دارو برای بیماران کرونایی به اندازه کافی در بیمارستان‌ها وجود دارد، گتاکید کرد: بیماران به هیچ عنوان از بازار‌های غیررسمی برای خرید دارو مراجعه نکنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها