موج
کدخبر : ۳۳۷۹۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-337976

۷ پروژه در قالب توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه برق، احداث پست های جدید و توسعه شبکه روشنایی معابر در هرمزگان ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور، بهره برداری شد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، هاجر عبدی مدیرعامل شرکت تولید و توزیع برق هرمزگان، با اشاره به افتتاح پروژه های صنعت برق و آب هرمزگان  از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس با رئیس جمهور، عنوان کرد: امروز (26 تیر) بهره برداری از  ۷پروژه در قالب توسعه، اصلاح و بهینه سازی شبکه  برق، احداث پست های جدید و توسعه شبکه روشنایی معابر در استان در بخش توزیع برق با اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیارد ریال انجام شد.

وی گفت: این طرح ها شامل؛ ۶۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف هوایی با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال، ۲۴ کیلومتر شبکه فشار ضعیف زمینی با اعتباری بالغ بر ۱۰۶ میلیارد ریال، ۱۴۷ کیلومتر شبکه فشار متوسط هوایی با اعتباری بالع بر ۲۰۶ میلیارد ریال، ۱۱ کیلومتر شبکه فشار متوسط زمینی با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد ریال، ۳۴۵ دستگاه پست هوایی با اعتباری بالغ بر ۲۲۴میلیارد ریال و ۵۵ دستگاه پست زمینی با اعتباری بالغ بر ۱۱۸ میلیارد ریال است و همچنین در این طرح نیز ۴ هزار و ۸۷۲ چراغ روشنایی معابر با اعتباری بالغ بر ۵۴ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت تولید و توزیع برق هرمزگان افزود: کاهش تلفات انرژی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه با استفاده از تجهیزات نوین، افزایش ایمنی و پایداری شبکه و در نتیجه رضایت مندی مردم و مشترکان از خدمات برق مهمترین تاثیرات اجرای این پروژه ها در استان است.

عبدی اظهار داشت: اجرای این پروژه ها در پایان سال گذشته منجر به تامین برق ۱۰ روستای جدید شد که مجموع روستاهای برق دار استان به تعداد ۱۷۲۵ روستا رسید.

وی در پایان اضافه کرد: همچنین  تلفات انرژی به میزان ۳۶ صدم درصد کاهش یافت.  میزان خاموشی ها نیز در این مدت به ۲.۲۳ دقیقه در روز به ازای هرمشترک کاهش یافته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها